بازار
یکشنبه 17 تیر 9:38

 

چکیده : ظروف نگهداری مواد و کالا دارای انواع متفاوتی است که می توان به مواردی مثل جعبه پلاستیکی،ظرفو شیشه ای و... اشاره کرد.

 

انواع ظرف ها به ویژه پالتها، افزون بر راحت در کردن کار شما در نگهداری و جا به جا کردن قطعات، نقش مهمی در گذاشت و برداشت بار در درون سیستم های قفسه بندی ایفا می نماید.

استفاده کردن از ظرف ها در همه انبارها اعم از اینکه قفسه بندی داشته باشند یا اینکه نه، به عنوان یک امر مهم و ضروری برای نگهداری کالا ها و اقلام ضروری به نظر خواهد رسید.

ظرف نگهداری کالا چیست؟

ظروف نگهداری کالا در انبار، ابزاری مهم در چیدمان ذخیره سازی و نگهداری انواع قطعات مواد و کالا در اندازه های متفاوت استفاده می شود که قابلیت جا به جایی به وسیله پالت تراک، لیفتراک هر مدل ماشین مانند ان را دار بوده است.

توضیحاتی در مورد نگهداری مواد و کالا

امکان چیدمان انواع کالا و قطعه ها بر روی یکدیگر مطابق شرایط و استانداردهای مورد نیاز و اصلی

راحت تر کردن جا به جا کردن کالاها و نگهداری انواع در سیستم های قفسه بندی

عموما جنس ظروفی که استفاده می کنید یا پلاستیکی است یا فلزی که با توجه به ماهیت و چیستی کالا و شرایط نگهداری آنها در انبار ضرورت استفاده از هر کدام بیشتر مشخص خواهد شد.

ویژگی ها و مزایای استفاده از ظروف نگهداری مواد

  • مکان نگهداری هر مدل کالا به شکل واحد
  • امکات تشکیل دادن واحدهای بار از کالای بی شکل
  • نظم دادن به نگهداری و جا به جا کردن جنس ها
  • کم کردن هزینه و زمان جا به جا کردن
  • قابلیت چیدمان وسایل بر روی هم دیگر

  • تنوع زمان استفداه و به کارگیری از انها
  • سرعت دادن به عملیات تخلیه و بارگیری
  • صرفه جویی کردن در فضاهایی که در اختیار داریم
  • جلوگیری کردن از آسیب ها و ضایعات ناشی از نگهداری نادرست وسایل
  • کمک به ایجاد نظم و انضباط در انبار و مدیریت موجودی

معرفی انواع ظروف نگهداری مواد و کالا

برای آشنا شدن با انواع ظروف نگهداری مواد  و کالا باید گفت که برای این کار ما از چند ظروف می توانیم استفاده نماییم.

جعبه پلاستیکی:

یکی از وسایلی که زمان جا به جا کردن وسایل از آن استفاده می نمایند جعبه پلاستیکی انبار می باشد. این جعبه ها باعث می شود که تمامی وسایل شما مدیریت شود و بتوانید انها را در چیدمان به خصوص خود قرار بدهید و با استفاده از جعبه پلاستیکی انبار وسایل خود را به راحت ترین شکل ممکن حمل نمایید. 

ظروف شیشه ای

این نوع ظروف هیچ گونه آسیبی به مواد داخل خود وارد نکرده و واکنشی نیز صورت نمی گیرد. اما از بزرگ ترین معایب این نوع ظروف وزن بسیار زیاد آن ها هنگام حمل و نقل است. این ظروف علاوه بر بالا بردن هزینه های حمل و نقل با کوچک ترین ضربه نیز امکان آسیب دیدگی در آن ها به وجود می آید.

ظروف فلزی

ظروف فلزی نسبت به ظروف شیشه ای دارای مقاومت بیشتر و وزن کمتر هستند اما این نوع ظروف در صورت عدم آشنایی با انواع ظروف نگهداری امکان آسیب دیدگی به مواد داخل آن ها را افزایش می دهد. این آسیب ها در اثر عواملی مانند خوردگی فلز ظروف در برخورد با مواد داخلی ایجاد شده و بر طعم و مزه این مواد تاثیر زیادی دارد. این تاثیرات بر موادی همچون مواد غذایی بسیار بیشتر خود را نشان خواهند داد.

ظروف پلاستیکی

 یکی از مزایای این ظروف، وزن کم و قیمت پایین آن‌ها است. با این حال، حتی با تغییرات کوچک در دما و رطوبت، خطر آسیب دیدگی به مواد درون آنها وجود دارد.

معرفی انواع ظروف نگهداری کالا

پالت های چوبی یا پلاستیک

برخی از کالاها هستند که زمان جا به جا کردن آنها مراقبت بیشتری را از سمت ما می طلبد. با آشنایی با انواع ظروف نگهداری کالا باید توجه کرد که این قطعه ها در پالت های چوبی و پالت پروفیلی که دارای بدنه هستند پویده هستند و آنجا نگهداری می شوند.

کارتن پالت ها

 این ظروف دارای هزینه کم و بسیار مناسب هستند. سرعت در بسته بندی و نگهداری مواد کوچک در این ظروف از ویژگی های آن ها است.

 جعبه های چوبی با وزن کم

 این ظروف نگهداری دارای بدنه‌ای تقریباً شفاف هستند و محتویات آنها به راحتی قابل مشاهده هستند. همچنین، قیمت این نوع ظروف نسبت به سایر انواع کمتر و بسیار مناسب است.

 

 

برچسب ها : ظروف نگهداری مواد,ظروف نگهداری کالاسلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.