بازار
چهارشنبه 13 تیر 9:36

 

چکیده : کانوپی آفرود در واقع نوعی محفظه محسوب می شود که می توان از فلز، کامپوزیت یا فایبرگلاس تولید شده باشد.  هر چقدر متریال اولیه کانوپی مرغوب تر باشد، مقاومت آن بیشتر خواهد بود. کانوپی در واقع نوعی اتاق عقب است که فضای کافی برای قراردادن وسایل و استراحت کردن روی ماشین های آفرود ایجاد می کند

 

ماشین های آفرود امروزه محبوبیت زیادی دارند و کسانی که علاقه به عبور از مسیر های سخت جاده ای و طبیعت گردی دارند، از آن ها استفاده می کنند تا به ماجراجویی و کشف مناطق طبیعی بپردازند. ماشین های آفرود نسبت به دیگر خودرو ها طراحی های متفاوتی دارند و سیستم های آن نیز متنوع تر و با امکانات تر است به عنوان مثال سیستم تعلیق آن ها قوی و با قابلیت تنظیم است تا بتواند در شرایط مختلف دوام بیاورد. ماشین های آفرود دارای لوازم گوناگونی هستند که یکی از مهم ترین آن ها کانوپی آفرود است. کانوپی ها در بیشتر مدل های آفرود نصب می شوند و قابلیت های زیادی دارند. 

 

نگاهی به کانوپی آفرود

کانوپی آفرود در واقع نوعی محفظه محسوب می شود که می توان از فلز، کامپوزیت یا فایبرگلاس تولید شده باشد.  هر چقدر متریال اولیه کانوپی مرغوب تر باشد، مقاومت آن بیشتر خواهد بود. کانوپی در واقع نوعی اتاق عقب است که فضای کافی برای قراردادن وسایل و استراحت کردن روی ماشین های آفرود ایجاد می کند. کانوپی ها با توجه به مدل آفرود ها طراحی می شوند و هر یک از ماشین های آفرودی، کانوپی مخصوص به خود دارند و شما می توانید با توجه به آفرودتان، آن ها را تهیه کنید.

کاربرد کانوپی آفرود

کانوپی که به آن کابین عقب هم گفته می شود، یکی از لوازم آفرود به شمار می رود که کاربرد اصلی آن ایجاد یک سقف یا ساختار پوششی است که بتواند از آن در فضای باز و شرایط آب و هوایی محافظت کند و همین طور یک فضای بیشتر در اختیار رانندگان قرار بدهد. از کانوپی کاپرا به صورت کلی برای موارد زیر استفاده می شود که عبارتند از:
•    جابه جایی لوازم آفرود 
•    حمل و نقل مواد غذایی
•    حمل و جابه جایی حیوانات خانگی
•    پوشش محافظتی در فضاهای باز و طبیعت
•    قرار دادن لوازم و تجهیزات مورد نیاز

 

مشخصات فنی کانوپی آفرود

کانوپی فوتون یک اتاقک کوچک به شمار می رود که می تواند از متریال اولیه فلز، کامپوزیت یا فایبرگلاس تولید شود، ویژگی که در ساخت کانوپی ها باید رعایت گردد، دوام و مقاومت بالای آن هاست. زمانی کانوپی به درد آفرود سواران می خورد که دوام و استحکام بالایی داشته باشد. کانوپی در بخش عقبی آفرود و خودرو های دو دیفرانسیل و باری نصب می شود و به صورتی طراحی می گردد تا کل عقب آفرود را پوشش دهد. طراحی و ساخت کانوپی های آفرودی امروزه توسط شرکت ها و برند های زیادی انجام می شود که با توجه به مدل های ماشین بستگی دارد.  

 

 

ویژگی های کانوپی آفرود

زمانی که یک سری لوازم و تجهیزات آفرودی دارای ویژگی های منحصر به فرد باشند، محبوبیت زیادی پیدا می کنند و از آن ها استقبال گسترده ای می شود. کانوپی به عنوان یک اتاقک کوچک و یک محفظه پوششی دارای ویژگی های مختلف است که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:


1.    محافظت از ماشین در برابر شرایط آب و هوایی: یکی از ویژگی هایی که کانوپی ماشین دارد این است که می تواند از خودرو شما در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی محافظت کند و همین طور اجازه نمی دهد تا بدنه اصلی ماشین دچار خط و خش و لکه و خوردگی شود. 

 

2) حمل و نقل سالم تجهیزات: شاید روش های دیگری هم برای جابه جایی تجهیزات و لوازم آفرودی باشد، اما نصب کانوپی هیچ آسیبی به لوازم نمی زند و شما تا هر مسافتی که نیاز داشته باشید، به صورت سالم این لوازم را جابه جا خواهید کرد. 

 

3) امکان استفاده به عنوان پوشش نمایشگاه: می توانید از کانوپی آفرود به عنوان پوشش های نمایشگاهی و فضای سر پوشیده برای عرضه محصولات و لوازم خود نیز استفاده کنید. 

 

4) کیفیت بالای متریال: کانوپی ها به این دلیل که باید مقاوم و با دوام باشند، از با کیفیت ترین متریال اولیه تولید می شوند، به همین دلیل مواد اولیه آن ها دوام و طول عمر زیادی دارد. 

 

5) زیبایی بدنه: کانوپی با توجه به مدل خودروهای آفرودی طراحی می شود و رنگ مطابق با بدنه دارد و به آن شکل یک دست می دهد به همین دلیل باعث زیبا تر دیده شدن طراحی و شکل ظاهری خودرو می شود. 

 

 

قیمت خرید کانوپی آفرود

علاوه بر موارد گفته شده، همیشه برای رانندگان آفرود، قیمت خرید لوازم و تجهیزات آن  اهمیت دارد، باید به شما بگوییم که قیمت کانوپی جک T8 با توجه به یک سری موارد تعیین می شود که می توانند با هم دیگر فرق کنند. از این رو برای استعلام قیمت کانوپی آفرود بهتر است به موارد زیر نظر توجه کنید:


1)    جنس متریال: هر چقدر مواد اولیه کانوپی ها با کیفیت تر باشد، مقاومت و طول آن ها بالاتر بوده و قیمت شان نیز بیشتر می شود. امروزه کانوپی ها را از مرغوب ترین مواد اولیه می سازند تا بتوانند در مقابل شرایط آب و هوایی دوام بیاورند. 


2)    ابعاد کانوپی: کانوپی در اندازه های مختلف ساخته می شود که روی قیمت آن ها تاثیر گذار است، بعضی از مدل های کانوپی ابعاد بزرگ تر و بعضی دیگر کوچک تر ساخته می شوند.


3)    شرکت و برند سازنده کانوپی: با توجه به استفاده روز افزون از این محصول، برند های زیادی در زمینه طراحی و تولید انواع کانوپی فعالیت می کنند که هر چقدر شرکت سازنده معتبر تر و برند تر باشد، قیمت کانوپی آفرود بیشتر می شود. 


4)    امکانات و لوازم جانبی کانوپی: اگر در ساخت کانوپی علاوه بر ویژگی های اصلی از یک سری لوازم جانبی دیگر هم استفاده شود، تعرفه آن را افزایش می دهد. 


5)    نوسانات بازار: در دنیای لوازم و تجهیزات خودروهای آفرودی نوسانات بازار همیشه قیمت ها را تحت شعاع خود قرار می دهند، این نوسانات می توانند به دلایل مختلفی باشند، از این رو علاوه بر موارد گفته شده قیمت می تواند در بازار تغییر کند، ما شاهد قیمت های متفاوتی از کانوپی ها در بازه های زمانی مختلف هستیم به همین دلیل برای خرید آن ها بهتر است قیمت روز را نیز استعلام بگیرید و سپس اقدام به خرید کنید. 

 

راهنمای خرید کانوپی آفرود

اگر تصمیم دارید تا برای خودرو خود یک کانوپی تهیه کنید، بهتر است به یک سری موارد توجه نمایید تا کانوپی مناسب ماشین تان را انتخاب نمایید. 
•    کیفیت ساخت کانوپی
•    ضمانت و گارانتی 
•    نوع کانوپی
•    اندازه
•    شرکت سازنده
•    میزان ارتفاع کانوپی
•    نحوه نصب

 

جمع بندی

با توجه به اهمیت طبیعت گردی و افزایش علاقه مندان به رانندگی در جاده های پر پیچ و خم، خودروهای آفرود اهمیت زیادی پیدا کرده اند. لوازم و تجهیزات هر خودرو کمک می کند تا رانندگان و سرنشینان آن بهتر از آفرود استفاده کنند. با توجه به مسیرها و جاهایی که خودروهای آفرود می روند، تجهیزات و لوازم زیادی برای آن ها وجود دارد که کانوپی از مهم ترین و حیاتی ترین آن هاست و هر راننده آفرودی که بخواهد لوازم و وسایل خود را به صورت ایمن به جاهای مختلف حمل و نقل کند باید کانوپی را روی ماشین خود نصب کند. کیفیت، نوع و ویژگی های کانوپی به مدل آفرود شما و روش طراحی و تولید آن ها بستگی دارد و در زمان خرید باید به آن ها توجه کنید. لازم به ذکر است یکی دیگر دلایل استفاده و نصب کانوپی زیباتر شدن ماشین آفرود است، چرا که به آن شکل یک دست می دهد و با بدنه سازگاری دارد.  



سلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.