بازار
دوشنبه 11 تیر 10:52
بانک ملت در حوزه‌ درگاه پرداخت چه فعالیت‌هایی دارد؟

 

چکیده : چگونه درگاه بانک ملت را باید تهیه کرد و چرا باید این شرکت psp را انتخاب نماییم، با به پرداخت آشنا شوید و مراحل دریافت درگاه بانک ملت را بخوانید.

 

با یک نگاه کلی متوجه خواهید شد که بانک ملت یکی از شناخته‌شده‌ترین و بزرگ‌ترین بانک‌های ایران است که در زمینه‌های مختلف از گسترش فناوری داده‌ها و اطلاعات تا بهبود شاخص‌های کارکردی بسیار موفق عمل کرده است. در این میان این بانک در بین فعالیت‌های خود از سال ۸۴  استارت اولیه‌ را برای ارائه‌ی خدمات پرداخت اینترنتی زد و باید بگوییم در حال حاضر درگاه بانک ملت از معتبرترین درگاه‌‌ها بین صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی است که آن را با نام درگاه به پرداخت ملت هم می‌شناسند.‌ 

به هر حال مثل روز روشن است که این روزها نمی‌توان خرید و فروش اینترنتی را بدون استفاده از درگاه پرداخت تصور کرد. اگر بخواهید از بازار رقابت جا نمانید و موقع فروش کالا سریع‌ترین راه پرداخت را در اختیار مشتری قرار بدهید، یکی از اصلی‌ترین نیازها وجود درگاه پرداختی است که از طریق آن تمام تراکنش‌ها در شرایطی امن و به سرعت انجام بشود. اما اگر انتخاب شما درگاه بانک ملت است پیشنهاد می‌کنیم همچنان ما را همراهی کنید تا قبل از هر اقدامی از آخرین اطلاعات و فعالیت‌های بانک ملت در حوزه‌ی درگاه پرداخت باخبر شوید.

نگاهی به درگاه پرداخت بانک ملت 

به طور کلی درگاه پرداخت یک سیستم اینترنتی است که مشتری بعد از انتخاب کالا برای پرداخت هزینه از طریق دکمه پرداخت وارد آن می‌شود و با درج اطلاعات بانکی خود فرایند خرید را تکمیل می‌کند. درگاه بانک ملت هم از این قاعده مستثنا نیست و شما با مجهز کردن فروشگاه خود به این سیستم به راحتی می‌توانید به انجام تراکنش‌ها سرعت ببخشید و فروش خود را بالا ببرید. این درگاه با وجود صفحه کاربری ساده و امنیت بالا کار را برای کاربران خود آسان می‌کند تا جایی که بتوانند در صفحه‌ی مدیریت درگاه روی تمام تراکنش‌ها نظارت داشته باشند.

 

شرکت به پرداخت ملت: ارائه‌دهنده راه‌حل‌های پرداخت با استفاده از درگاه بانک ملت

 مسئله این است که بسیاری از افراد فکر می‌کنند در حال حاضر ارائه‌دهندگان درگاه پرداخت خود بانک‌ها هستند، در صورتی که اگر به عقب برگردیم می‌بینیم که ابزارهای پرداخت از جمله درگاه و دستگاه پوز تنها تا قبل از سال ۸۳ به شکل مستقیم از خود بانک‌‌ها ارائه می‌شد، اما بعد از این تاریخ و با افزایش تقاضا شرکت‌های دیگری با نام psp عهده‌ دار عرضه‌ی ابزارهای خدمات پرداخت شدند.

 در واقع در ایران ۱۲ شرکت psp ارائه‌دهندگان سیستم‌های پرداخت آنلاین فعالیت دارند که هر کدام زیر مجموعه‌ی یکی از بانک‌های بزرگ محسوب می‌شوند که شرکت به پرداخت هم جزو فعالیت‌ترین شرکت‌ها است که از سال ۸۴ وارد صنعت پرداخت شد و مثل دیگر pspها تحت نظارت بانک مرکزی و شرکت شاپرک خدمات خود را ارائه می‌دهد.

در این میان بد نیست بدانید با گسترش کسب‌وکارهای اینترنتی یک سری شرکت‌ها هم با نام پرداخت یار روی کار آمدند که به شکل واسط بین pspها و متقاضیان قرار می‌گیرند و به متقاضیان درگاه ارائه می‌دهند. اما در نهایت ارائه‌دهندگان اصلی همان ۱۲ شرکت هستند.

درگاه بانک ملت: بهترین psp در ایران

  طبق گزارش اقتصادی شاپرک شرکت به پرداخت در حال حاضر با ارائه‌ی بیش از ۱۵ هزار پایانه‌ی درگاه اینترنتی جایگاه اول مبلغ تراکنش‌های کشور را به خود اختصاص داده است و در کنار آن  بیشترین سهم  در تراکنش‌های کارت‌خوان متعلق به این شرکت است. 

به طور کلی با توجه به مرجع معتبری مثل سامانه‌ شاپرک باید بگوییم دو شرکت به پرداخت ملت و سامان کیش بیشترین تعداد تراکنش‌ را در بهمن سال ۱۴۰۱ داشته‌اند؛ البته این اطلاعات فقط شامل درگاه‌‌های پرداخت نیست و خدمات اصلی دیگر یعنی تراکنش‌های مربوط به کارتخوان‌‌ها و اپلیکیشن‌های موبایلی را هم در بر می‌گیرد. اما بر اساس این گزارش که مرجع بسیار مهمی برای ارائه‌ی آمار محسوب می‌شود می‌توان فهمید که تعداد کاربران یا همان پذیرندگانی که از این دو درگاه برای دریافت هزینه‌ها از مشتری‌‌ها استفاده می‌کنند هم نسبت به دیگر pspها بیشتر است و همین مورد می‌تواند نشانه‌ی محبوبیت بیشتر هم باشد.

اگر بخواهیم دقیق‌تر نگاه کنیم در فرایند انجام تراکنش‌ها فاکتورهایی مثل مدت زمان دریافت توکن پرداخت، مدت زمان وارد کردن اطلاعات کاربر در صفحه پرداخت و همچنین تایید نهایی می‌تواند در نحوه‌ی عملکرد درگا‌ه‌ها تاثیر بگذارد و هر چه این فاکتورها درست پیش برود نشا‌ن‌دهنده‌ی پایداری بالای درگاه است. با این توضیح باید بدانید که در سال ۱۴۰۱ بیش از ۵۰ درصد سهم از مبالغ تراکنش‌های درگاه‌ پرداخت مربوط به درگاه بانک ملت و درگاه بانک سامان بود، بماند که درگاه بانک ملت در سال ۱۴۰۰ هم عنوان بهترین درگاه پرداخت را کسب کرد؛ چراکه توانست ۱۳۰ میلیارد تراکنش موفق و ۵۰۰ میلیارد تراکنش را مدیریت کند.

۱۰ محصول کلیدی شرکت به پرداخت ملت

شرکت به پرداخت سعی کرده است راه‌کارهای نوینی را در پرداخت آنلاین برای سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی، نهادها و در کل اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه بدهد و در این راستا محصولات کلیدی مختلفی را وارد بازار کرده است که شامل موارد زیر می‌شود:

 • دستگاه کارت‌خوان (POS)
 • پایانه اختصاصی صنوف
 • درگاه پرداخت اینترنتی (IPG)
 • اپلیکیشن سکه
 • پایانه پرداخت بهای سوخت
 • کیوسک (پایانه غیر نقدی)
 • سامانه پاسخ صوتی محاوره‌ای (IVR)رمز کارگشا (#۷۴۱*)
 • پایانه‌های خودپرداز
 • دستگاه خوددریافت
 • دستگاه VTM

 مزایای استفاده از درگاه پرداخت بانک ملت برای کسب‌وکارها

 خدمات پرداخت موبایلی:  یکی از اصلی‌ترین خدمات بانک ملت این است که با کمک تکنولوژی NFC و QR Cod خدمات پرداخت موبایلی را به متقاضیان ارائه می‌دهد.‌ یعنی مشتریان شما به راحتی می‌توانند از طریق گوشی خود از فروشگاه‌ خرید کنند و و در بستری امن و از طریف دکمه پرداخت وارد سیستم پرداخت بشوند.

 پشتیبانی ۲۴ ساعته: با وجود سامانه‌های پشتیبانی آن هم به شکل شبانه‌روزی در صورت بروز مشکل یا هر گونه راهنمایی مشتریان می‌توانند راهنمایی لازم را بگیرند و به جواب سوالات خود برسند.

امنیت و سرعت بالا: به دلیل انتقال پیام‌ها به شکل رمزنگاری شده  و محافظت از  اطلاعات حساس با کمک پروتکل‌های امنیتی پیشرفته.

دسترسی به گزارش‌های مالی و استعلام لحظه‌ای: در سیستم مدیریت درگاه، کاربران می‌توانند ریز گزارش‌ تمام تراکنش‌ها را مشاهده  و در صورت لزوم از قابلیت استعلام لحظه‌ای تراکنش‌ها کنند. 

شرایط و الزامات دریافت درگاه پرداخت ملت

شما  به عنوان فرد حقیقی یا حقوقی با داشتن شرایط زیر می‌توانید اقدام به دریافت درگاه بانک ملت کنند:

 • باید یکی از حساب‌های متمرکز بانک ملت را داشته باشید مثل: حساب جاری جام، قرض‌الحسنه یا کوتاه‌مدت را داشته باشد.
 • داشتن یک وب‌سایت فعال در زمینه‌ی فروش توجه داشته باشید که وب‌سایت شما باید یک دامنه اینترنتی با یکی از پسوردهای مجاز مثل ir، com، net، org و ... داشته باشد.
 • داشتن اینماد و ارائه‌‌ی کپی مدارک مربوطه
 • داشتن کد مالیاتی و ارائه‌ی کپی مدارک مربوط
 • پایبندی به قوانین عمومی و همچنین قوانین تجارت الکترونیک در جمهوری اسلامی ایران
 • عدم منع فعالیت کاری از نظر نظام بانکی کشور 

دو روش برای دریافت درگاه بانک ملت

 ۱.‌ دریافت درگاه از سایت یا شعبه: در این روش خودتان از طریق سایت شرکت به پرداخت و به طور مستقیم وارد شوید و تمام مدارک را ارائه بدهید که این کار معایبی را به همراه دارد از جمله:

 • زمانبر بودن
 • ارائه‌ی تعداد بالایی از مدارک و مجوزها
 • دریافت سرویس پایه که از افزونه‌ها و امکانات کمی پشتیبانی می‌کند
 • نیاز به مراجعه‌ی حضوری

۲. دریافت درگاه بانک ملت از طریق پرداخت‌یارها: این روش نسبت به روش اول آسان‌تر است و طرفداران بیشتری دارد. در این روش می‌توانید از طریق شرکت‌های پرداخت‌یار مثل رایان پی در مدت زمان کوتاه‌تر و همچنین مدارک کمتری اقدام به دریافت درگاه کنید.

 اما به طور کلی دریافت درگاه پرداخت از شرکت به پرداخت طی مراحل زیر انجام می‌شود.

 • ورود به آدرس درگاه به پرداخت ملت و ثبت درخواست  http://www.behpardakht.com
 • تکمیل فرم اطلاعات و مدارک مورد نیاز
 • ورود به گزینه‌ی « خدمات » و انتخاب گزینه‌ی «درگاه پرداخت اینترنتی (IPG)» در این مرحله در ارتباط با ویژگی‌های درگاه به پرداخت و مراحل دریافت درگاه توصیحاتی به نمایش در می‌اید که می‌توانید ان را مطالعه کنید و بعد روی گزینه‌ی ثبت نام کلیک کنید
 • در صفحه‌ی جدید یک سری اطلاعات برای احراز هویت خواسته می‌شود. از جمله کد ملی، شماره شناسنامه، شماره موبایل نماینده فنی، آدرس ایمیل، آدرس سایت و...
 • بعد از تکمیل و ارسال فرم‌ احراز هویت و بارگذاری مدارک حالا باید منتظر بمانید تا کارشناسان در شرکت به پرداخت بررسی‌های لازم را انجام بدهند و در صورت تایید، فرم نهایی ثبت نام را ارسال کنند و در نهایت سیستم را در اختیارتان قرار بدهند.

 

برچسب ها : درگاه پرداختسلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.