بازار
سه شنبه 29 خرداد 8:55

 

برای انتقال مالکیت خودرو لازم است که افراد به مراکز تعویض پلاک خودرو مراجعه کنند و با ارائه مدارک مورد نیاز، امور اداری مربوطه را انجام دهند. البته هر فرد قبل از مراجعه به این مراکز باید به‌صورت اینترنتی نوبت دریافت کند.

ما در این محتوا ضمن معرفی سامانه نوبت دهی پلیس راهور، نحوه ثبت‌نام و رزرو نوبت در آن را بیان می‌کنیم؛ به مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات مجموعه معتبر آیتول برای تعویض پلاک می‌پردازیم؛ به چند نکته کلیدی برای دریافت نوبت تعویض پلاک اشاره می‌کنیم و در پایان هم به این پرسش پاسخ می‌دهیم که آیا مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک خودرو در روز پنج شنبه باز است؟

معرفی سامانه نوبت دهی تعویض پلاک

پلیس راهور برای جلوگیری از ازدحام و شلوغی بیش از حد مراکز تعویض پلاک اقدام به راه‌اندازی سایت اینترنتی به آدرس https://nobatdehi.epolice.ir کرده است. افراد برای انتقال مالکیت وسیله نقلیه خود باید قبل از مراجعه حضوری به مراکز تعویض پلاک از طریق این سایت نوبت بگیرند و در زمان مقرر به این مراکز بروند. البته قبل از دریافت نوبت از طریق این سامانه باید ثبت‌نام اولیه را در آن انجام داد.

نحوه رزرو نوبت در سایت نوبت دهی تعویض پلاک

برای دریافت نوبت تعویض پلاک از طریق سامانه نوبت دهی پلیس راهور، افراد بعد از ثبت‌نام می‌توانند وارد حساب کاربری خود شوند و در صفحه اصلی مربوط به حساب کاربری خود با انتخاب مرکز تعویض پلاک مورد نظر، تاریخ و ساعت نوبت خود را انتخاب کنند.

مزایای استفاده از سامانه آیتول برای رزرو وقت تعویض پلاک

آیتول یکی از سامانه‌های معتبر در حوزه خدمات خودرویی است که کاربران می‌توانند از طریق آن برخی امور مربوط به تعویض پلاک را به‌صورت آنلاین انجام دهند. استفاده از مجموعه معتبر آیتول مزایای بسیار زیادی برای کاربران دارد که از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات خودرویی آیتول با حداقل هزینه به کاربران ارائه می‌شود که همین موضوع می‌تواند سبب کاهش هزینه‌های مربوط به نقل‌ و انتقال خودرو برای مالکین و خریداران وسایل نقلیه شود.
 • همه خدمات آیتول به‌صورت آنلاین و در بستر اینترنت انجام می‌گیرد؛ به همین دلیل افراد با استفاده از این سامانه می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.
 • آیتول دارای بخش پشتیبانی شبانه‌روزی است و کاربران در صورت داشتن هرگونه مشکل یا پرسشی می‌توانند با برقراری ارتباط با این بخش، پاسخ خود را دریافت کنند.
 • صاحبان وسایل نقلیه با استفاده از خدمات آیتول می‌توانند همه بدهی‌های خودرو از جمله خلافی، عوارض شهرداری و مالیات تعویض پلاک خودرو را به‌صورت آنلاین پرداخت کنند.

مدارک مورد نیاز برای انتقال مالکیت خودرو

برای انتقال مالکیت خودرو به همراه داشتن برخی مدارک مربوط به وسیله نقلیه، خریدار و فروشنده در مراکز تعویض پلاک الزامی است که این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • برگ سبز وسیله نقلیه
 • بیمه‌نامه شخص ثالث وسیله نقلیه که تاریخ آن منقضی نشده باشد.
 • معاینه فنی خودرو برای وسایل نقلیه با عمر بیش از 4 سال
 • اصل کارت هوشمند ملی خریدار و فروشنده

برخی نکات کلیدی برای رزرو وقت تعویض پلاک

اگر به دنبال تعویض پلاک وسیله نقلیه خود هستید، باید برای این منظور برخی از نکات را مدنظر قرار دهید که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قبل از مراجعه به مراکز تعویض پلاک حتما همه مدارک مورد نیاز برای انتقال مالکیت وسیله نقلیه را به همراه داشته باشید تا انجام امور اداری شما با اختلال مواجه نشود.
 • برای دریافت نوبت از مراکز تعویض پلاک حتما زمانی را انتخاب کنید که بتوانید در زمان مقرر به این مراکز مراجعه کنید؛ زیرا در صورت گذشتن نوبت شما، برای رزرو مجدد وقت با محدودیت‌هایی مواجه خواهید شد.
 • برای دریافت نوبت تعویض پلاک، پرداخت و تسویه همه بدهی‌های مربوط به وسیله نقلیه الزامی است؛ بنابراین قبل از اقدام برای دریافت نوبت حتما باید بدهی‌های مربوط به خودرو را تسویه کنید.

آیا مراکز تعویض پلاک پنج شنبه‌ها هم دایر است؟

مراکز تعویض پلاک از روزهای شنبه تا چهارشنبه به‌صورت تمام‌وقت در ساعات اداری آماده ارائه خدمات به کاربران هستند. این مراکز در روز پنج‌شنبه هم دایر هستند؛ ولی ساعات کاری آن‌ها در این روزها کمتر است. مراکز تعویض پلاک در روز پنج‌شنبه به‌صورت نیمه‌وقت خدمات ارائه می‌دهند و ساعات کاری آن‌ها در فصول مختلف متغیر است؛ ولی در نیمه اول سال معمولا از ساعت 7 تا 12 باز هستند.

سخن آخر

افراد برای انجام امور اداری مربوط به انتقال مالکیت خودرو و تعویض پلاک آن باید قبل از مراجعه حضوری به مراکز تعویض پلاک، نسبت به رزرو نوبت از طریق سامانه نوبت دهی پلیس راهور اقدام کنند. مراکز تعویض پلاک در روزهای شنبه تا چهارشنبه به‌صورت کامل و در طول ساعت اداری برای ارائه خدمات دایر هستند. این مراکز در روزهای پنج‌شنبه که آخرین روز کاری هفته است، به‌صورت نیمه‌وقت خدمات ارائه می‌دهند و ساعت کاری آن‌ها در فصول مختلف متغیر است. در نیمه اول سال معمولا از ساعت 7 تا 12 می‌توان برای دریافت خدمات به این مراکز مراجعه کرد.سلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.