بازار
یکشنبه 27 خرداد 10:35

 

 

انرجیم از چه سالی و با چه اهدافی شروع به کار کرد؟

انرجیـــم، ســـوپر اپلیکیشـــن رژیـــم غذایـــی و ورزش، در سال 1399 با ارائه سرویس ورزش آنلاین با همکاری برترین مربی های کشور در رشته هایی نظیر یوگا، پیلاتس، بدنسازی، ایروبیک و ... به بازار عرضه شد. همزمانی عرضه سرویس با پاندمی کرونا مسبب رشد چشمگیر این سرویس و نهادینه سازی فرهنگ ورزش آنلاین در جامعه شد بطوریکه اپلیکیشن انرجیم در اپ استورها بیش از یک میلیون بار نصب شد، به گواه پلی‌استور جزو 10 اپلیکیشن برتر جهان قرار گرفت و کاربران بیش از 20 میلیون دقیقه با انرجیم ورزش کردند.

بر اساس درخواست کاربران و سینرژی بالای رژیم غذایی با ورزش، دپارتمان R&D انرجیم در سال 1401 تحقیفات خود را روی سرویس رژیم غذایی انرجیم آغاز و در نهایت در پاییز سال 1402، سرویس رژیم غذایی در دسترس تمامی کاربران قرار گرفت. سرویس رژیم غذایی انرجیم با تنوع بالا نظیر رژیم فستینگ، رژیم کتوژنیک، رژیم وگان و ... با ترکیب الگوریتم‌های هوش مصنوعی و دانش متخصصین تغذیه انرجیم، مورد اقبال عموم قرار گرفته و شاخص رضایت این سرویس بیش از 95% است.

با توجه به رسالتی که انرجیم برای خود در نظر گرفته بود و هدفی اجتماعی برای خود در نظر داشت در دو سال اول کاری خود، با ارائه با کیفیت ترین ویدئو های ورزشی از مربیان برتر کشور، محصولات خود را که همان دوره‌های ورزشی بود به صورت رایگان در اختیار عموم مردم گذاشت.

انرجیم در مسیر خود چه چالش هایی داشت؟

با تمام شدن همه گیری کرونا و با توجه به بازخوردی که از کاربران اعلام کرده بودند، نیاز به وجود آمدن لاین حرفه‌ای محصولات انرجیم با تمرکز بر نیازهای و رشته ورزشی مورد علاقه کاربران بوجود آمد که با توجه به سختی هایی که در ساخت و تولید این ویدیو ها وجود داشت، انرجیم به سمت سرویس پریمیوم خود حرکت کرد و در این امر نیز از رقبای خود با اختلاف فاحشی پیشی گرفت و در سرویس پریمیوم خود نیز امتیاز 4.5 از 5 را از کاربران خود دریافت کرد.

با بازخوردهایی که در طی مسیر از کاربران دریافت شده بود و با هدف ایجاد سلامتی در همه زوایا برای کاربران، انرجیم به فکر توسعه کاربری خود گرفت و در آبان 1402 برنامه خرید رژیم غذایی خود را به اپلیکیشن انرجیم اضافه کرد و از آن پس مسیر را با عنوان سوپراپلیکیشن ورزش و رژیم غذایی در حال پیمودن است.

این مسیر برای انرجیم همیشه راحت نبوده و چالش ها همیشه در حال تهدید این استارت آپ موفق بوده است. در طی سال‌های گذشته انرجیم موفق به کسب 1 میلیون کاربر در فضاها و پلتفرم‌های مختلف شده بود که تنها نزدیک به 700 هزار نفر از این افراد از طریق گوگل پلی با انرجیم همراه شده بودند که با وجود تحریم ها در اردیبهشت 1402 از این پلتفرم کیک (اخراج) شده و ارتباط خود را با بسیاری از کاربران قدیمی خود از دست داد. این مشکل در کنار مشکل‌های نبود نیروی انسانی کارآمد و قطعی و کندی‌های اینترنت حرکت در مسیر چشم اندازی که انرجیم برای خود ترسیم کرده بود را با مشکلاتی مواجه کرد.

 انرجیم برای خود چه چشم اندازی را متصور میشود؟

با همراهی نیروهای نخبه و مربیان تراز اول انرجیم، این کسب و کار در سرویس ورزش آنلاین، رهبر بازار است؛ البته در حال توسعه سرویس‌های جدیدی در حوزه ورزش آنلاین نیز می‌باشد که به اصطلاح Game Changer و تعیین کننده مسیر و آینده این صنعت خواهد بود. با توجه به نگاه نو به رژیم غذایی و اصلاح سبک زندگی، انرجیم قصد دارد در آینده نزدیک سهم بازار قابل توجهی در سرویس رژیم غذایی نیز داشته باشد. بی‌شک از نظر محصول و توان فنی، امکان حضور در بازارهای خارجی را نیز داشته و در حال مطالعه و پیاده سازی مقدمات آن است.

 

 

 سلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.