بازار
یکشنبه 15 بهمن 14:35
بهترین کارتون ها برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان

کودکان نیز مثل افراد بزرگسال می توانند با دیدن فیلم و سریال زبان انگلیسی را بهتر یاد بگیرند. برای کودکان مناسب است که کارتون تماشا کنند و با توجه به سادگی آن ها قدرت گفتاری و شنیداری شان را تقویت نمایند و همچنین از دیدن این کارتون های جذاب لذت ببرند.

در ادامه لیستی از بهترین کارتون ها برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان آورده شده است.

۱. کارتون Martha Speaks

کارتون «مارتا صحبت می‌کند»، کارتونی درباره سگی است که پس از خوردن سوپ الفبا یاد می‌گیرد چگونه صحبت کند. این برنامه برای آموزش لغات جدید طراحی شده است و هر قسمت دارای واژگانی است که قبل و بعد از قسمت توضیح داده شده است. این کلمات چندین بار در طول اپیزود استفاده می شوند تا هرگز آن ها را فراموش نکنید.

۲. کارتون Word Girl

«Word Girl» کارتون دیگری است که واژگان را آموزش می دهد. در این نمایش، یک دختر ابرقهرمان از طریق قدرت کلمات با افراد بد مبارزه می کند. قسمت ها به سبکی بسیار منحصر به فرد ترسیم شده اند و کلمات جدید انگلیسی را همانطور که از آن ها استفاده می کنند توضیح می دهد.

۳. کارتون Doki

در کارتون Doki، دوکی و دوستانش در هر قسمت به یک مکان می روند. دوکی و تیمش بخش‌ های مختلف جهان را کاوش می ‌کنند و با فرهنگ ‌ها و واژه ‌های جدید مرتبط با آن ‌ها آشنا می ‌شوند. اگر می خواهید نه تنها با کلمات جدید، بلکه فرهنگ های جدید نیز آشنا شوید، این یک کارتون آموزنده و سرگرم کننده است.

۴. کارتون Postcards From Buster

اگر از یادگیری فرهنگ ها و سفر لذت می برید اما سبک «دوکی» را دوست ندارید، ممکن است به جای آن از «کارت پستال از باستر» لذت ببرید. باستر، اسم حیوان دست آموز یک برنامه کودک دیگر به نام "آرتور" است. کارتون «آرتور» بیشتر درباره تعاملات اجتماعی و دوستی است، اما کارتون باستر درباره سفرهای او به دور دنیا با پدرش است.

۵. کارتون Dexter’s Laboratory

دکستر یک پسر نابغه با یک آزمایشگاه مخفی است که در آن انواع فناوری های شگفت انگیز را اختراع می کند. اگر خواهرش دی دی همه آنها را نابود نکند! این کارتون کمی قدیمی تر از بقیه است، اما اکنون نیز به همان اندازه خنده دار و جذاب است.

۶. کارتون Phineas and Ferb

Phineas و Ferb برادران ناتنی هستند که یک ماجراجویی تابستانی دیوانه وار دارند. هر قسمت از فرمول یکسانی پیروی می کند، بنابراین به راحتی می توان با آن همراه شد، و بسیاری از عبارات و کلمات مشابه را تکرار می کنند. گاهی اوقات آنها حتی به آهنگ نیز تبدیل می شوند. Phineas و Ferb همیشه کارهای خلاقانه و علمی انجام می دهند.

۷. کارتون The Wild Thornberrys

الیزا یک دختر 12 ساله عادی است که می تواند با حیوانات صحبت کند. اما برای او سخت است زیرا باید آن را مخفی نگه دارد. او در موقعیت های دیوانه کننده ای با خانواده اش قرار می گیرد.

۸. کارتون Dora, the Explorer

کارتون دورا یک کارتون عالی برای هر کودکی است که می خواهد زبان انگلیسی را یاد بگیرد. در این کارتون،‌ دورا از شما فیدبک نیز می گیرد. این کارتون بسیار ساده بوده و باعث گیجی و سردرگمی کودک نمی شود.

توقف های کافی در بین صحبت شخصیت های کارتون وجود دارد که کمک به درک بهتر آن ها می کند. داستان نیز به آرامی پیش می رود و در آخر هر قسمت هیچ موضوعی حل نشده باقی نمی ماند.

۹. کارتون Peppa Pig

ماجراهای پپا پیگ و خانواده بامزه اش توسط کودکان در سراسر جهان مشتاقانه دنبال می شود و این کارتون انگلیسی در همه جا محبوبیت فوق العاده ای دارد. این محصول بریتانیایی اولین بار در سال 2004 پخش شد و از آن زمان تاکنون 379 قسمت پخش شده است.

هدف این کارتون عمدتاً کودکان پیش دبستانی است که به تازگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده اند. هر قسمت فقط 5 دقیقه طول می کشد - به اندازه ای کوتاه که کودکان پیش دبستانی تمام توجه خود را روی آن ها متمرکز کنند. علاوه بر این، ماجراهای پپا ساده و قابل درک است.

شخصیت ها از ساده ترین و رایج ترین واژگان انگلیسی استفاده می کنند. آن ها انگلیسی را با سرعتی به اندازه کافی آهسته برای درک کودک صحبت می کنند.

۱۰. کارتون Arthur

این مجموعه انیمیشن کانادایی آمریکایی برای کودکان در مورد ماجراهای آرتور یکی دیگر از گزینه های عالی برای یادگیری زبان انگلیسی از سریال های تلویزیونی برای کودکان است. این کارتون به زبان انگلیسی اولین بار در سال 1996 پخش شد و تاکنون 246 قسمت پخش شده است.

شخصیت اصلی، آرتور، با والدین و خواهرش در شهری با حیوانات شاد زندگی می کند و مانند حیوانات دیگر به مدرسه می رود. با این حال، آرتور و دوستانش به جای اینکه بعد از مدرسه به خانه بروند، دائماً برای یافتن پاسخ سؤالات مهم به مأموریت های کارآگاهی می روند.

این کارتون انگلیسی برای کودکان نه تنها به یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند، بلکه به بسیاری از مسائل ضروری زندگی مانند شخصیت ها، علایق و بیماری ها نیز اشاره می کند. این یک کارتون انگلیسی بسیار جالب برای کودکانی است که کمی بزرگتر هستند و می خواهند جهان بینی خود را کمی گسترش دهند.

کلاس آنلاین زبان کودکان

موسسه زبان دهخدا با توجه به ضرورت یادگیری زبان انگلیسی در دوران کودکی به برگزاری کلاس زبان آنلاین کودکان از سن ۷ سالگی می پردازد. این کلاس ها در پلتفرم اختصاصی موسسه تحت نظر اساتید مجرب آموزش زبان کودکان با روش های مدرن و جذاب برگزار می شوند. کلاس ها به صورت خصوصی و گروهی بوده و کلاس های گروهی دارای ظرفیت محدود هستند تا بهترین کیفیت در آموزش به کودکان ارائه شود. برای شرکت در این کلاس ها ابتدا باید کودک تعیین سطح شود و بعد از آن در کلاس مناسب خود ثبت نام شده و شروع به یادگیری نماید.

 سلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.