بازار
چهارشنبه 11 بهمن 12:41
رزرو بلیط هواپیما برای سفارت

رزرو بلیط هواپیما برای سفارت

رزرو بلیط هواپیما برای سفارت به معنای رزرو بلیط هواپیما خارجی بدون پرداخت برای دریافت ویزا است. رزرو بلیط برای سفارت که با عنوان‌های دیگری مانند رزرو موقت بلیط هواپیما یا رزرو بلیط صوری نیز شناخته میشود، یکی از مراحل اخذ ویزا است و در برخی از سایت‌ها بصورت پیش فاکتور یا نصف قیمت ارائه می‌شود. اگر شما هم قصد دریافت ویزا دارید، حتما گذرتان به دریافت این نوع بلیط خواهد افتاد و در این مقاله میتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

 

آیا امکان رزرو بلیط هواپیما برای سفارت بدون پرداخت وجود دارد؟

در مراحل دریافت ویزا، شما باید برنامه سفر خود را شامل، تاریخ ورود و خروج به کشور مقصد را به کنسولگری یا سفارت، ثابت کنید. رزرو بلیط هواپیما مهمترین رکن این برنامه سفر است و می‌تواند در قالب خرید بلیط واقعی، پیش فاکتور یا رزرو موقت بلیط پرواز باشد.

بدون شک سفارت‌ها و کنسولگری‌ها از دشواری‌های رزرو بلیط هواپیما برای سفارت، قبل از دریافت ویزا، آگاهی دارند. به همین علت از مسافران درخواست می‌کنند تا قبل از تایید ویزا اقدام به رزرو کامل بلیط نکنند و بلیط موقت و یا پیش فاکتور آن را ارائه دهند. شما می‌توانید پیش فاکتور بلیط هواپیما سفارت را از برخی سایت‌های معتبر تهیه کنید.

 چگونگی رزرو بلیط هواپیما سفارت

اولین مرحله برای دریافت بلیط هواپیما سفارت، پیدا کردن شرکت و سایت‌هایی است که این نوع خدمات را ارائه می‌دهد و اغلب وابسته به سفارت هستند. ایرلاینهایی که می توانید از آن‌ها بلیط هواپیما موقت دریافت کنید بشرح زیر است:

  • قطر ایرویز
  • هواپیمایی امارات
  • هواپیمایی لوفتهانزا
  • ترکیش ایرلاین
  • ایرفلوت

برخی از ایرلاین‌های ایرانی که پروازهای خارجی ارائه می‌دهند مانند ماهان و ایران‌ایر نیز، امکان رزرو بلیط هواپیما سفارت را فراهم کرده‌اند. مدارکی که شرکت هواپیمایی از شما دریافت می‌کند، تفاوتی با رزرو بلیط معمولی ندارد. اگر با زبان انگلیسی آشنایی کافی ندارید حتما از شرکت‌ها و سایت‌های واسطه کمک بگیرید و پس از دریافت بلیط برای سفارت، رسید و فاکتور آن را به سفارت ارائه دهید. چنانچه پیش فاکتور شما مورد قبول سفارت نبود، می توانید بلیطی رزرو کنید که قابلیت کنسلی و درصد جریمه کمتری داشته باشد. معمولا پروازهای سیستمی انتخاب بهتری هستند، چون با کسر هزینه کنسلی، مقداری از هزینه خرید بلیط را به شما برمیگردانند. همچنین برای کاهش هزینه‌ها بهتر است از چند روز قبل از پرواز، بلیط هواپیمایی خود را رزرو کنید تا شامل جریمه کنسلی کمتری شوید.

مدارک مورد نیاز برای رزرو بلیط هواپیما سفارت

مدارک مورد نیاز رزرو بلیط هواپیما برای سفارت و دریافت واچر بلیط، به پاسپورت و کارت شناسایی خود نیاز دارید. البته بازهم با توجه به شرکت هواپیمایی ارائه دهنده پرواز، ممکن است به مدارک بیشتری نیاز باشد.

چرا سفارتخانه ها و کنسولگری ها رزرو بلیط پرواز را  درخواست می‌کنند؟

مهم ترین دلیل درخواست بلیط هواپیما برای سفارت، کسب اطمینان از بازگشت شما به کشور خود، پیش از اتمام اعتبار ویزا است. دوم به منظور تصمیم گیری در مورد سفارتی که باید ویزا را درخواست دهید. این موضوع برای ویزای شینگن صدق می کند که می توانید به چندین کشور سفر کنید. در نهایت برای مدت ویزای شما با توجه به برنامه سفر ارائه شده باید تصمیم گیری شود.

رزرو بلیط هواپیما و هتل برای سفارت

برخی از سفارت و کنسولگری‌ها با توجه کشور مقصد، نیازمند مدرک رزرو هتل هم هستند. در این صورت شما ملزم هستید واچر هتل در شهر مقصد را نیز به آن سفارت ارائه دهید. این مورد نیز با رزرو سوری هتل برای سفارت امکان پذیر بوده و شما می توانید برگه رزرو هتل را به سفارت مربوطه ارائه داده و در صورت تایید، رزرو خود را قطعی کنید.

کدام کشورها برای صدور ویزا، بلیط هواپیما سفارت از مسافران دریافت می کنند؟

رزرو بلیط هواپیما برای سفارت کشورهای عضو شینگن مانند اتریش، بلژیک، دانمارک  (به جز گرینلند و جزایر فارو)، فرانسه (به جز کشورهای تحت سلطه خارج از این کشور مثل موناکو)، آلمان، سوئیس، ایتالیا، لهستان، پرتغال، اسپانیا، ایتالیا و همچنین آمریکا و کانادا الزامی است.

رزرو بلیط هواپیما برای سفارت بدون پرداخت

رزرو بلیط هواپیما برای سفارت، تصمیم بین رزرو بلیط دائم و موقت به عهده شما است اما در آخر هم پیشنهاد می شود خود را به دردسر نیندازید و بلیط را بصورت رفت و برگشت رزرو کنید. نکاتی که پیش از رزرو بلیط هواپیما سفارت باید بدانید:

  • توصیه میشود که یک یا دو روز قبل از تاریخ سفارت، بلیط پرواز خود را رزرو کنید.
  • توجه داشته باشید به هر دلیلی امکان دارد ایرلاین رزرو غیر قطعی شما را کنسل کند و دیگر رزرو برای شما روی یس  
  • از آنجا که خیلی از مسافران شک دارند که ویزا میشوند یا نه و نمیخواهند که هزینه کنسلی هم پرداخت کنند در نتیجه رزرو غیر قطعی بلیط میگیرند. سپس اگر ویزا شدند بلیط قطعی میگیرند.
  • توجه داشته باشید که برای ارائه بلیط به سفارت میتوانید رزرو بلیط قطعی و یا غیر قطعی بگیرید.

آیا خرید بلیط هواپیما برای سفارت به صورت یک طرفه قابل قبول است؟

از آنجایی که دلیل اصلی درخواست سفارت برای بلیط پرواز، این است که این است که اطمینان حاصل کنند که ویزای شما دارای زمان مشخصی بوده و رزرو بلیط پرواز یک طرفه این نکته را ثابت نمی‌کند که پس از پایان اعتبار ویزا به کشور خود بازگردید. پس باید بلیط خود را بصورت رفت و برگشت رزرو کنید.

چه مواردی را باید در برنامه سفر خود به سفارت ارائه دهیم؟

مواردی شامل بلیط پرواز به کشور مقصد و اطلاعاتی مانند نام و مشخصات مسافر، خط پرواز، شماره بلیط، تاریخ رفت و برگشت و نام ایرلاین مربوطه به همراه شماره پرواز باید به سفارت و کنسولگری ارائه شود.  توجه داشته باشید رزرو این پروازها از 3 روز تا 2 هفته اعتبار دارد و باید از آخرین کارهای شما برای انجام سفر باشد. رزرو بلیط هواپیما سفارت برای مسافران بسیار مهم است و بهتر است پرواز خود را از سایت های معتبر رزرو کنید. در غیر این صورت امکان کلاهبرداری و سودجویی برخی از شرکت ها وجود دارد.  

 

 

 

 

 

 سلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.