بازار
پنج شنبه 23 شهریور 11:52

آخرین تعطیلات تابستان 1402 که به‌صورت سه روز متوالی در آخرین روزهای شهریور است، بهترین زمان برای سفر تابستانی و شروع پرانرژی سال تحصیلی جدید و نیمه دوم سال محسوب می‌شود. این تعطیلات تقریبا مناسب‌ترین زمان برای تجدید قوا و استفاده از روزهای پایانی تابستان است. نکته جالب توجه در مورد آخرین تعطیلات تابستان 1402 این است که هشت استان در این روزها بارانی خواهد بود که همین امر در انتخاب مقصد سفر تاثیر گذار می‌شود.

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از هوای بارانی و سرد لذت نمی‌برند، سعی کنید مقاصد خود را به استان‌هایی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، انتخاب نکنید. با شروع تعطیلات تابستانی بی‌شک اکثر افراد دوست دارند در کنار دریا و مناطق خنک کشور مانند شمال، تعطیلات خود را سپری کنند. از اینرو رزرو هتل و سفر به شهرهای شمالی کشور با توجه به اینکه در مجاورت دریا و جنگل قرار گرفتند، هرساله بسیار مورد استقبال مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد.

 

 

همانطور که در قسمت ابتدایی مقاله نیز به آن اشاره کردیم، با توجه به پیشبینی سازمان هواشناسی کشور روزهای پایانی تابستان در برخی از استان‌ها احتمال بازندگی و مواج بودن دریا وجود خواهد داشت. از اینرو اگر قصد سفر خانوادگی همراه با کودکان و سالمندان را دارید سعی کنید به استان‌هایی که اشاره می‌کنیم با تجهیزات کامل سفر کنید و یا از سفر به آن بپرهیزید.

 

 

براساس گزارش سازمان هواشناسی کشور، از روز سه شنبه با گذر امواج کم دامنه و در روزهای پس از آن با گسترش بارش‌ها در نوار شمالی کشور، استان‌هایی که در این مسیر قرار دارند با باران، گاهی رعد و برق و وزش باد مواجه خواهند بود. مناطق اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی شامل استان‌هایی مانند: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان شمالی خواهد بود.

در طی روزهای جمعه و شنبه در غرب و جنوب غرب، با وزش باد شدید روبرو خواهیم بود و در طی پنج روز آینده دریای خزر و خلیج فارس مواج پیشبینی شدند. با توجه به این پیشبینی‌ها و قرار گرفتن تهران در قسمت جنوبی ارتفاعات شمالی، هوای پایتخت خنک‌تر و بهتر پیشبینی شده است. چنانچه با توجه به این تغییر دما، بهترین زمان برای سفر به پایتخت و گشت و گذار در مناطق تفریحی و گردشی آن است.

تهران به‌عنوان پایتخت کشور، بیشترین تعداد مراکز فرهنگی، تفریحی و رفاهی را در سطح کشور دارد که همین امر در ترغیب مسافران و گرشگران به این استان بسیار تاثیرگذار است. علاوه بر این امکانات وجود وسایل حمل و نقل عمومی از جمله بی آر تی، ایستگاه‌های تاکسی متعدد، اتوبوس‌های حمل و نقل شرکت واحد و مترو شهری از دیگر مزیت‌های سفر بدون دغدغده به این استان است. چنانچه  با توجه به نقشه مترو این شهر متوجه می‌شویم که تقریبا در اکثر نقاط شهر، ایستگاه وجود دارد. همین امر یکی از مهمترین مشکلات تردد و  جابه‌جایی در پایتخت را برطرف کرده است. وجود هتل‌ها و اقامتگاه‌های گوناگون با عنوان هتل تهران در اکثر مناطق پایتخت از جمله دیگر مزایای سفر به این شهر مرکزی در میان سایر شهرها و استان‌ها است.

اگر هنوز مقصد مورد نظر خود را برای آخرین تعطیلات تابستان 1402 انتخاب نکردید، می‌توانید سفر به تهران و شهرهای مرکزی کشور را در لیست خود قرار دهید.سلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.