بازار
یکشنبه 5 شهریور 10:25

 

جواب آزمون دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۲ طی دو مرحله منتشر می شود که شامل نتایج اولیه و نهایی می باشند. مرحله اول مربوط به اعلام اسامی چند برابر ظرفیت بوده و افرادی که حدنصاب لازم را در آزمون کتبی به دست آورده باشند، موفق به پذیرش در این مرحله خواهند شد. در ادامه، این گروه به مصاحبه حضوری دعوت شده و برای نهایی کردن پذیرش خود در وزارت آموزش و پرورش، باید در این مرحله هم نتایج مناسب را کسب کنند. پس از برگزاری هر دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه، نتیجه آزمون دبیری به صورت نهایی اعلام خواهد شد.

 

افرادی که در این آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت می کنند، باید اطلاع کاملی از زمان اعلام نتایج در مرحله اول و نهایی داشته باشند. چرا که پس از انتشار نتایج آزمون دبیری ۱۴۰۲ ، پذیرفته شدگان باید خود را برای مرحله دوم آماده کنند و داشتن مهلت زمانی کافی جهت این امر ضروری است. زمان دقیق انتشار جواب آزمون دبیری از طریق سایت سنجش اعلام شده و متقاضیان با مراجعه به این سامانه، امکان دریافت کارنامه اولیه را خواهند داشت. پس اگر جزو داوطلبان آزمون استخدامی دبیری هستید، باید هر از گاهی بخش اطلاعیه سایت سازمان سنجش را بررسی کنید.

 

آزمون دبیری و هنرآموز چیست؟

وزارت آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگ ترین وزارت خانه های کشور از نظر نیروی انسانی، تقریبا هر ساله جهت تامین نیروی جدید مورد نیاز خود اقدام به برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش می کند. تمامی مراحل ثبت نام و مشاهده نتیجه آزمون دبیری این وزارت خانه هم از طریق سایت سازمان سنجش انجام می گیرد. در سال های گذشته، آزمون دبیری و آموزگار ابتدایی به صورت هم زمان برگزار می شد. اما در سال ۱۴۰۲ آزمون استخدامی هر یک از آن ها به صورت جداگانه برگزار گردید تا متقاضیان استخدام هر گروه شغلی، در آزمون مربوطه شرکت کنند.

 

 

 

آزمون دبیری و هنرآموز جهت استخدام دبیر در مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم و هم چنین هنرآموز در مراکز آموزشی فنی و حرفه ای برگزار می گردد. از این رو علاقه مندان به استخدام در رشته های دبیری و هنرآموزی وزارت آموزش و پرورش، در صورت داشتن شرایط لازم می توانند در این آزمون شرکت کنند. مدتی پس از برگزاری هم امکان مشاهده جواب آزمون دبیری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور فراهم است. از این رو شرکت کنندگان باید در زمان اعلام شده به سامانه سنجش مراجعه کرده و وضعیت قبولی خود در آزمون کتبی را بررسی نمایند.

 

زمان اعلام نتایج آزمون دبیری سال 1402

داوطلبانی که در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش شرکت می کنند، باید از زمان انتشار نتایج در هر مرحله مطلع باشند تا بتوانند جهت دریافت کارنامه اقدام کنند. نتیجه آزمون دبیری طی دو مرحله منتشر می شود که شامل نتایج آزمون کتبی و نتایج نهایی می باشند. در ادامه زمان انتشار کارنامه آزمون دبیری در هر مرحله را برای تان آورده ایم:

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دبیری

اولین مرحله نتایج آزمون دبیری و هنرآموز وزارت آموزش و پرورش مربوط به آزمون کتبی است. در این مرحله، عملکرد داوطلبان در آزمون کتبی و لیست چند برابر ظرفیت اعلام خواهد شد. بر اساس صبحت های مسولین مربوطه، قرار بود جواب آزمون دبیری در مرحله اول امسال تا ۲۶ مرداد ماه منتشر شود. با این حال، این اتفاق رخ نداد تا داوطلبان در دهه اول شهریور منتظر دریافت نتایج اولیه خود باشند.

 


 

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون دبیری

پس از انتشار کارنامه اولیه، پذیرفته شدگان این مرحله باید در مصاحبه حضوری شرکت کنند. تقریبا یک ماه پس از پایان مصاحبه ها، نتایج نهایی و لیست قطعی پذیرفته شدگان دبیری و هنرآموز آموزش و پرورش منتشر خواهد شد. بر اساس روند اعلام نتایج امسال، می توان زمان انتشار نتیجه آزمون دبیری در مرحله نهایی را اواخر مهر ماه دانست.

 

نحوه مشاهده جواب آزمون دبیری

علاوه بر زمان انتشار نتایج، نحوه مشاهده کارنامه در هر کدام از مراحل اولیه و نهایی هم برای داوطلبان حائز اهمیت است. در این رابطه باید بگوییم که تمامی مراحل مربوط به این آزمون استخدامی از طریق سایت سنجش انجام می گیرد. پس شرکت کنندگان برای دریافت کارنامه اولیه خود هم باید به این سامانه مراجعه کنند. اما نتایج نهایی به دلیل اختلاف زمانی انجام مصاحبه در استان های مختلف، از طریق سایت آموزش و پرورش هر استان منتشر خواهد شد. به هر حال، در این قسمت نحوه مشاهده جواب آزمون دبیری از طریق سایت سنجش را بیان کرده ایم. جهت این امر باید مراحل زیر را طی کنید:

 

1.      در اولین گام باید آدرس اینترنتی سایت سنجش یعنی sanjesh.org را در مرورگر خود قرار داده و سرچ کنید. پس از ورود به این سامانه، از لیست آزمون های موجود گزینه «استخدامی متمرکز دستگاه اجرایی» را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک نمایید.

 


 

2.       در مرحله بعد، تمامی لینک های فعال مربوط به این آزمون برای تان نمایش داده می شود. پس اگر در زمان اعلام نتایج آزمون دبیری و هنرآموز 1402 به این سامانه مراجعه کرده باشید، لینک دریافت کارنامه را هم مشاهده خواهید کرد. جهت اطلاع از نتیجه آزمون دبیری، بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

3.       با انتخاب گزینه قبل، به صفحه ورودی منتقل شده و از شما درخواست می شود اطلاعات کاربری تان را وارد کنید. پس اطلاعات لازم را تایید نمایید تا به حساب کاربری خود در این سامانه منتقل شده و کارنامه اولیه را دریافت کنید.

 

 

نتایج آزمون دبیری و هنرآموز ۱۴۰۲ طی دو مرحله اولیه و نهایی منتشر می شود. داوطلبان جهت مشاهده جواب آزمون دبیری در هر مرحله، باید از زمان دقیق انتشار کارنامه اطلاع داشته باشند. کارنامه اولیه این آزمون از طریق سامانه سنجش و کارنامه نهایی از طریق سایت آموزش و پرورش هر استان منتشر خواهد شد. از این رو، شرکت کنندگان بسته به این که در پی دریافت نتیجه آزمون دبیری در چه مرحله ای هستند، باید به سایت مربوطه مراجعه کنند. علی رغم مشخص بودن زمان تقریبی اعلام نتایج در هر مرحله، زمان دقیق انتشار کارنامه از طریق سایت سنجش اطلاع رسانی می شود.

 سلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.