بازار
دوشنبه 30 مرداد 10:2

 

چکیده : گاهی برخی از ست‌های اداری چنان توجه ما به خود جلب می‌کنند که محو تماشایش می‌شویم و از دیدنش لذت می‌بریم. در کل تیپ رسمی و استایل کلاسیک که با مانتو و شلوار اداری به وجود می‌آید، منحصر به فرد است. اما تابه‌حال فکر کرده‌اید سرچشمه اصلی و تولیدکننده این مانتو و شلوارها کجاست؟ اصلاً چه کسی یا کسانی در کجا این مدل مانتو و شلوار را تولید می‌کنند؟

 

گاهی برخی از ست‌های اداری چنان توجه ما به خود جلب می‌کنند که محو تماشایش می‌شویم و از دیدنش لذت می‌بریم. در کل تیپ رسمی و استایل کلاسیک که با مانتو شلوار اداری به وجود می‌آید، منحصر به فرد است. اما تابه‌حال فکر کرده‌اید سرچشمه اصلی و تولیدکننده این مانتو و شلوارها کجاست؟ اصلاً چه کسی یا کسانی در کجا این مدل مانتو و شلوار را تولید می‌کنند؟ ایده اصلی‌شان را از کجا می‌گیرند؟ و یا تأمین‌کننده مادر مانتو و شلوار اداری را می‌شناسید؟ در این مقاله به تمام پرسش‌ها پاسخ می‌دهیم. با ما همراه باشید.


 

 هر آنچه که باید از ست اداری بدانید

 آنا وینتور سردبیر بزرگ‌ترین و معروف‌ترین مجله مد یعنی ووگ می‌گوید: اگر در کاری بهتر از همکارانتان نیستید، حداقل بهتر از آن‌ها لباس بپوشید. همین یک جمله کافی است تا به اهمیت ست اداری پی ببرید. یکی از راه‌های ایجاد نظم اتحاد پوششی و داشتن یونیفرم مخصوص کارکنان است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که پوشیدن یونیفرم فقط مخصوص اداره‌های دولتی نیست، بلکه یک شرکت برای داشتن یک هویت و برندینگ باید به جزئی‌ترین مسائل دقت کند.

 ست اداری مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

 ست اداری مناسب قبل از هر چیزی باید کاملاً مناسب اندام شما باشد. بهتر است ابتدا فرم بدنی خودتان را بشناسید و سپس مطابق با آن مانتو شلوار اداری تهیه کنید. هر چه شناخت شما نسبت به اندام و اصول مد و فشن بیشتر باشد، استایل مناسب‌تری خواهید داشت. در گام بعدی نوع پارچه و دوخت دو گزینه قابل‌توجه است که شما باید نسبت به آنها حساسیت و دقت بیشتری داشته باشید.

لباس فرم کارمندان چگونه باید باشد؟

 یونیفرم اداری زنانه شامل مانتو و شلوار همراه با مقنعه است. معمولاً طرح ساده، رنگ تیره و دوخت رسمی و منسجمی دارد. قد آن معمولاً تا زانو و حالت استانداردی دارد. پالت رنگی انتخابی برای لباس کارکنان معمولاً از رنگ‌های خنثی نظیر مشکی، سرمه‌ای و قهوه‌ای انتخاب می‌شوند.

مزایای استفاده از لباس فرم 

 داشتن یک لباس فرم یکسان علاوه بر جذابیت و بالابردن کلاس کاری شرکت، باعث ایجاد نظم و انضباط و حس وفاداری و تعلق خاطر کارکنان می‌شود. یک ست اداری علاوه بر هویت‌بخشی به مجموعه باعث کاهش دغدغهٔ کارمندان برای انتخاب لباس در هنگام مراجعه به شرکت می‌شود. راحتی و کارایی لباس فرم مخصوص موجب افزایش بهره‌وری کارمندان نیز است. داشتن یک لباس مخصوص که راحت و شیک و البته مدل خاصی داشته باشد به مقدار زیادی در هزینه و زمان صرفه جویی می‌شود. 

بهترین پارچه برای ست اداری

 در گذشته گاباردین یک پارچه بسیار مرغوب برای کت و شلوار محسوب می‌شد. حتی نمونه‌هایی که از این پارچه تولید می‌شدند، به کشورهای خارجی صادر می‌شد. گاباردین ترکیبی از پشم خالص و پنبه (پلی استر) است و نمونه‌های تولید شده برای بانوان کمی سنگین است. در اصل پارچه‌ای که برای ست اداری به کار می‌رود باید علاوه بر ایستایی مناسب موجب راحتی در سرکار هم باشد. معمولاً پارچه‌هایی مثل پیر دو پل راحتی و کارایی و البته انسجام و ایستایی بهتری دارد و به راحتی می‌تواند جایگزین پارچه‌های سفت و زمخت باشد.

 یک ست اداری شیک

 اگر می‌خواهید در محیط کار حسابی حرفه‌ای و مسلط به نظر برسید، بهتر است به فکر یک ست اداری شیک باشید. مانتو شلوار اداری که علاوه بر مدل شیک و ظریف، دوخت منسجمی داشته باشد و برای 8 ساعت کار در روز مناسب باشد. همچنین مدل آن جدید و به روز باشد. ست اداری معمولاً پوشش هرروزه برای کارمندان است اگر مدل آن باعث دلزدگی شما شود از ماندگاری آن کم می‌شود. هر چه از  مدل‌های خاص و متمایزی استفاده کنید، خاص و متفاوت به نظر می‌رسید. 

 خرید ست اداری جدید

 گاهی باید برای پیدا کردن مدلی که در ذهنمان ساخته‌ایم، چند روز و چند ساعت کل بازار را زیر و رو کنیم تا یک مانتو شلوار با پارچه با کیفیت و دوخت منسجم و مدل جدید پیدا کنیم تازه اگر قیمت بالایی نداشت و با بودجه ما منطبق بود، بخریم. اما این روش حسابی زمانبر است. اگر بخواهیم هوشمندانه و معقول انتخاب کنیم، بهتر است سری به گوگل بزنیم و عبارت ست مانتو و شلوار اداری را جستجو کنیم به نتایج جالبی می‌رسیم. گاهی اوقات یک برند چنان کارهای فوق العاده‌ای تولید می‌کند که بیشتر شرکت‌های بزرگ نظیر ایرانسل، شاتل و از کی و .. مشتری دائمی و پرپاقرص آن می‌شوند. برند به جز محصول اعتبار و ارزش می‌فروشد و همین امر دلیل موفقیت ماهپار است. 

اهمیت پوشیدن یونیفرم 

محدودیت انتخاب لباس علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، موجب کاهش هزینه‌های کارمندان نیز می‌شود. کاهش هزینه‌های جانبی در بلندمدت هم به نفع شما و هم به نفع کارمندانتان است. همچنین پوشیدن یونیفرم شرکت با نشانه و لگوی شما باعث جلوهٔ بیشتر نام شما و ثبت آن در خاطر مراجعه‌کنندگان شود.

 خرید از برند تخصصی مانتو و شلوار

 خرید از برند همیشه متفاوت و ماندگار است. برندها بر روی طراحی و دوخت مدل‌های خود حسابی وقت صرف می‌کنند. مدل‌های جدیدی با پارچه‌های خاص تولید می‌کنند. معمولاً به علت خرید مستقیم و بدون واسطه قیمت مناسب‌تری دارند. معمولاً اکثر ارگان‌های دولتی و خصوصی ست اداری کارمندان‌هایشان را از یک برند باسابقه به نام ماهپار تأمین می‌کنند. طبق آمار گوگل ماهپار تأمین‌کننده مادر مانتو و شلوار اداری در ایران است.

 چرا پوشیدن ست اداری در شرکت مهم است؟

  پوشش ظاهری و جذابیت بصری در نگاه اول باعث ساخت تصویری مثبت از شما و شرکتتان در ذهن مخاطب می‌شود. فرقی نمی‌کند که مخاطب شما ارباب‌رجوع یا مدیر ارشد یکی از کارخانه‌ها باشد. ما به شخصی که پوشش نامتناسب با محیط کاری داشته یا از قوانین و هنجارها روی‌گردان باشد؛ اعتماد نمی‌کنیم. شما در جایگاه مدیر شرکت باید بیش از دیگران به اهمیت داشتن پوشش متحدالشکل و یکسان بین کارکنان خود، واقف باشید. چون زمانی که یک مدیر در ایجاد نظم و انضباط مجموعه خود موفق نباشد؛ نمی‌تواند قابل‌اعتماد باشد. یکی از راه‌های ایجاد نظم اتحاد پوششی و داشتن یونیفرم مخصوص کارکنان است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که پوشیدن یونیفرم فقط مخصوص اداره‌های دولتی نیست، بلکه یک شرکت برای داشتن یک هویت و برندینگ باید به جزئی‌ترین مسائل دقت کند.

 یکی از ملزومات کار، داشتن یک لباس فرم مخصوص است. لباسی که کارایی و راحتی را با هم داشته و باعث کاهش دغدغه‌هایمان باشد. ست اداری شرکت همان یونیفرم مخصوصی است که باعث ایجاد نظم و انضباط در شرکت می‌شود. 

 سلب مسئولیت: سایت شهرخبر صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و هیچ مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.