شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران

سفر به ایران برای گرفتن انتقام | ۲ برادر افغان پسر خانواده رقیب را کشتند

با تحقیق از همکاران وی در ساختمان نیمه‌کاره معلوم شد که مقتول مدتی بوده که در این ساختمان مشغول به کار شده و با کسی درگیری و اختلاف نداشته است.
سفر به ایران برای گرفتن انتقام | ۲ برادر افغان پسر خانواده رقیب را کشتند

دو برادر که در افغانستان با یک طایفه دیگر درگیر شده بودند به قصد انتقام به ایران آمده و پسر خانواده رقیب را به قتل رساندند.

ساعت ۱۹ دوشنبه ۱۶ بهمن امسال وقوع درگیری خونین در یک ساختمان نیمه‌کاره در شمال شرق تهران به پلیس گزارش شد. وقتی ماموران کلانتری سید‌خندان به آنجا اعزام شدند، مشاهده کردند مردی ۳۰ ساله که از کارگران آنجا و تبعه افغانستان بود، بر اثر اصابت ۹ ضربه چاقو به قتل رسیده‌است.

با تحقیق از همکاران وی در ساختمان نیمه‌کاره معلوم شد که مقتول مدتی بوده که در این ساختمان مشغول به کار شده و با کسی درگیری و اختلاف نداشته است. آن شب هم با شنیدن صدای دعوا و درگیری بیدار شده و مشاهده کردند دو مرد تبعه افغانستان همکارشان را به‌شدت زخمی کرده و با تهدید بقیه کارگران فرار کردند. آن‌ها نمی‌دانستند که متهمان چرا این بلا را سر همکارشان آورده‌اند و کسی آن دو نفر را نمی‌شناخت.

با جمع‌بندی این اطلاعات، تحقیقات ادامه پیدا کرد و دو روز پیش ماموران ردی از یکی از اقوام خانواده مقتول را یافتند و به تحقیق از او پرداختند که وی در اظهاراتش گفت‌: خانواده مقتول با خانواده‌ای از طایفه‌ای دیگر در افغانستان اختلاف و درگیری داشتند. شدت این اختلاف‌ها به‌گونه‌ای بود که در دعواهای‌شان چند نفر کتک‌خورده و مصدوم شدند و پایانی برای این درگیری نبود. دوستم برای خلاصی از این مشکلات و دوری از این اختلاف و دعوا‌ها افغانستان را ترک کرده و برای کار به ایران آمده بود. چند هفته قبل دوباره میان پدر مقتول و خانواده دو برادر قاتل درگیری رخ داده بود. آن دو برادر به قصد انتقام از خانواده دوستم، از افغانستان به ایران آمدند و محل کار پسر خانواده را یافتند و چاقو به‌دست سراغش رفتند و به قصد انتقام او را با ضربه‌های چاقو به قتل رساندند و فرار کردند. دوستم در این ماجرا بی‌گناه به قتل رسید.

محسن اختیاری، بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی تهران با تایید این خبر گفت‌: با شناسایی هویت دو برادر فراری جست‌و‌جوی پلیس جنایی پایتخت برای دستگیری آن‌ها ادامه دارد.