شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ارتش#فلسطین#غزه

سرایا القدس مقر فرماندهی صهیونیست‌ها را هدف قرار داد

سرایا القدس مقر فرماندهی ارتش صهیونیستی را هدف قرار داد

گردان های «سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که مقر فرماندهی و کنترل ارتش رژیم صهیونیستی را در جنوب نوار غزه هدف قرار داده است.

به گزارش مشرق، گردان های سرایا القدس در ادامه حمایت و دفاع خود از ملت مظلوم فلسطین اعلام کرد که مقر فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی را در مرکز خان‌یونس در جنوب نوار غزه هدف حملات خمپاره ای خود قرار داده است.

ارتش رژیم صهیونیستی که از نبرد با رزمندگان مقاومت درمانده شده فقط به دنبال کشتار مردم غزه است تا از این راه، به مقاومت فشار آورد و برنامه های خود را تحمیل کند، غافل از این که تمام مردم غزه عضو مقاومت ضدصهیونیستی هستند.

شرایط نوار غزه به اندازه ای وخیم است که بسیاری از نهادها و سازمان های امداد رسان، وضعیت ساکنان غزه را زیر حملات بی امان و همه جانبه رژیم صهیونیستی اسفبار و وحشتناک توصیف کرده اند.

بر اساس تازه ترین آمار وزارت بهداشت غزه، شمار شهدای فلسطینی از ابتدای جنگ علیه این منطقه تاکنون به ۲۸ هزار و ۳۴۰ نفر رسیده است.

این آمار در حالی منتشر می شود که حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به شهر «رفح» در جنوب نوار غزه ادامه دارد و ارتش این رژیم از بامداد امروز مجددا حملات هوایی به این شهر در جنوب نوار غزه را از سرگرفته است.

در همین حال، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه گفت: وضعیت انسانی و بهداشتی در رفح به شدت فاجعه‌بار است و همچنان شمار زیادی از شهدا زیر آوار قرار دارند.

«اشرف القدره » در گفت وگو با شبکه الجزیره قطر افزود:‌ تعداد شهدای بمباران یکشنبه شب رژیم صهیونیستی علیه رفح، از ظرفیت بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این شهر بیشتر است، پیکر بسیاری از شهدا زیر آوار قرار دارد و در تلاش هستیم تا آنها را خارج کنیم.

وی با اشاره به کمبود امکانات درمانی در رفح گفت: به دلیل ضعف زیرساخت های بهداشتی و درمانی در این شهر، تخت مورد نیاز برای پذیرش مجروحان وجود ندارد و این افراد در حالی که بر روی زمین قرار دارند، توسط کادر درمان معاینه می شوند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز (دوشنبه) منازل مسکونی در نزدیکی مقر هلال احمر فلسطین در مرکز شهر رفح را هدف قرار دادند و تاکنون بیش از یکصد فلسطینی شهید و بیش از ۲۳۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

متابع خبری اعلام کردند که آمار شهدا و زخمی‌های این حمله همچنان در حال افزایش است.

منبع: ایرنا