شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#دریای سرخ#دوشنبه#انگلیس

حمله موشکی انگلیس به یک کشتی در دریای سرخ

انگلیس از «حمله موشکی» به یک کشتی در دریای سرخ خبر داد

مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس روز دوشنبه (امروز) گفت که به یک کشتی در چهل مایلی جنوب شهر بندری «المخا» در یمن، دو موشک شلیک شد.

به گزارش مشرق، در شرایطی که تجاوزات آمریکا و متحدانش به یمن برای توقف حمایت یمنی‌ها از مردم غزه ادامه دارد، مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس از وقوع یک حمله موشکی جدید در دریای سرخ خبر داد.

به گفته این نهاد انگلیسی، مرکز عملیات تجارت دریایی این کشور گزارشی درباره حمله به یک کشتی در چهل مایلی جنوب آب‌های المخا در یمن دریافت کرد. طبق ادعای این مرکز، به یک کشتی با دو موشک حمله شد اما به خدمه آسیبی نرسیده است.

مقام‌های یمنی هنوز واکنشی به خبر حمله موشکی به یک کشتی در این منطقه از دریای سرخ نشان نداده و آن را تایید یا تکذیب نکرده‌اند.

ارتش یمن از زمان شدت گرفتن حملات اسرائیل به غزه، حملات به کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌های به مقصد فلسطین اشغالی را در دستورکار خود قرار داده و تجاوزات آمریکا و متحدان به یمن هم مانع حمایت یمن از غزه نشده است.

مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس از کشتی‌ها خواسته در هنگام عبور از این منطقه در دریای سرخ محتاط باشند و هر فعالیت مشکوک را گزارش دهند.

منبع: فارس