شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#چین

پیش‌بینی ۶ میلیارد سفر داخلی در چین

انتظار می‌رود گردشگران چینی در سال ۲۰۲۴ بیش از ۶ میلیارد سفر داخلی داشته باشند و تعداد مجموع گردشگران ورودی و خروجی نیز به بیش از ۲۶۰ میلیون نفر برسد.

به گزارش اکونگار به نقل از ایسنا،  گزارش اخیر آکادمی گردشگری چین درباره بررسی عملکرد گردشگری این کشور در سال ۲۰۲۳ و پیش‌بینی برای سال ۲۰۲۴ منتشر شد که بهبود قابل توجهی در بخش گردشگری چین در مقایسه با سال گذشته آن را نشان می‌دهد.

آمارهای این گزارش نشان می‌دهد که در سال ۲۰۲۳، گردشگری داخلی در چین شاهد رشد قابل توجه با بیش از ۱۰۰ درصد رشد در درآمد و تعداد گردشگران بود که به بیش از ۸۰ درصد از سطح سال ۲۰۱۹ بازگشته است.

گردشگری بین‌المللی ورودی و خروجی چین در سال ۲۰۲۳ نیز افزایش یافته و تعداد کل گردشگران از ۱۹۰ میلیون نفر فراتر رفت، که بیش از ۲۸۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش چاینادیلی، تیم تحقیقاتی آکادمی گردشگری چین اعلام کرد که تمایل به سفر در میان چینی‌ها در طول سال ۲۰۲۳ همچنان بالا بوده است و گردشگران سطح بالایی از رضایت را گزارش کرده‌اند.

چین یکی از از مهم‌ترین بازارهای گردشگری جهان است و یک منبع ارزشمند تأمین گردشگر برای بسیاری از مقاصد گردشگری در سراسر جهان به شمار می‌آید. بازگشایی مرزهای چین برای سفر در ابتدای سال ۲۰۲۳ عامل مهمی برای برون‌رفت گردشگری جهانی از بحران ناشی از همه‌گیری کرونا بود.