شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ترامپ

دومین خانواده ثروتمند دنیا/ این خانواده ۱۰۰برابر ترامپ پول دارد

۱۹ آذر ۱۴۰۲، ۲۰:۱۷
کد خبر: 812999
دومین خانواده ثروتمند دنیا/ این خانواده ۱۰۰برابر ترامپ پول دارد

اعضای خانواده والتون مدت ها است که برترین رتبه های دارایی در جهان را به خودشان اختصاص داده اند و نامشان همیشه در میان ثروتمندترین افراد جهان دیده میشود.

به گزارش اقتصادآنلاین، طبق آخرین گزارش بلومبرگ خانواده والتون، با 259.7 میلیارد دلار در حال حاضر دومین خانواده ثروتمند جهان به حساب می آیند یعنی چیزی حدود 100 برابر دارایی های دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا.

دومین خانواده ثروتمند دنیا/این خانواده ۱۰۰برابر ترامپ پول دارد

والتون ها، صاحب نیمی از سهام شرکت وال مارت به حساب می آیند و همین مسئله آنها را به دومین خانواده ثروتمند جهان تبدیل کرده است.

دومین خانواده ثروتمند دنیا/این خانواده ۱۰۰برابر ترامپ پول دارد

والتون ها چطور ثروتمند شدند؟

این خانواده آمریکایی مثل تمام خانواده های آمریکایی دیگر هستند با این تفاوت که روزانه 100 میلیون دلار درآمد دارند. سال 1962 سام والتون، شرکت خرده فروشی وال مارت را تاسیس کرد و مسیر ثروتمند شدن را برای تمام اعضای خانواده هموار کرد. وال مارت یک شرکت خرده فروشی چند ملیتی است که بزرگترین شبکه فروشگاه های زنجیره ای را دارد. سال 2019 این شرکت 514 میلیارد دلار آمریکا فروش داشت و عنوان بیشترین درآمد شرکت های جهان را به خود اختصاص داد. در حال حاضر، بیش از 11 هزار فروشگاه در سراسر جهان وجود دارد. در این فروشگاه های تقریبا 2.2 میلیون نفر کار میکنند که فروش 514 میلیارد دلاری دارند. مشارکت‌ شرکت والتون با گروه‌ های بین ‌المللی حفاظت از محیط زیست، باعث شده نگاه مردم به این شرکت مثبت تر از قبل شود و حتی در رکود اقتصادی اخیر همچنان بزرگترین شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای دنیا باقی مانده‌است. خانواده والتون در پیشرفت وال مارت نقش ویژه ای داشه اند و البته اینکه این خانواده صاحب بانک آروست هم هستند که 16 بانک را در آرکانزاس، اوکلاهما، میسوری و کانزاس اداره می کند.

دومین خانواده ثروتمند دنیا/این خانواده ۱۰۰برابر ترامپ پول دارد

اعضای خانواده والتون

سم والتون: پدر خانواده و موسس شرکت وال مارت است. شرکت وال‌مارت در سال ۱۹۶۲رسما فعالیت تجاری خود را آغاز کرد ولی در عمل، سال‌ها قبل از ثبت فعالیتش را آغاز کرده بود. سام والتون سال 1992 در 74 سالگی درگذشت. سم والتون مدرک اقتصاد خود را از دانشگاه میسوری آمریکا گرفت و تقریبا همه کاری کرد تا به درآمد قابل قبولی برسد. کارهایی چون پیشخدمتی رستوران، تحویل روزنامه به مشترکین و صندوق داری فروشگاه.

هلن والتون: همسر سم والتون تا پیش از مرگ، 16.4 میلیارد دلار درآمد دارایی داشت و با 87 سال سن یکی از ثروتمندترین مسن های جهان به شمار می رفت.

رابسون والتون: بعد از درگذشت پدر، پسر ارشد خانواده به عنوان رئیس هیئت مدیره انتخاب شد. راب والتون سال 1969 از دانشکده حقوق دانشگاه کلمبیا در نیویورک مدرک دکترای حقوق گرفت. بر اساس گزارش بلومبرگ، رابسون با 63.4 میلیارد دلار، در رتبه ۱۶ از ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد.

جان والتون: پسر دوم خانواده با وجود ثروت زیاد خیلی عمر نکرد و در 58 سالگی با وجود دارایی 18.2 میلیارد دلاری، بر اثر سقوط هواپیما دار فانی را وداع گفت.

جیم والتون: جوانترین پسر خانواده والمارت 75 سال دارد و رئیس هیئت مدیره آروست بانک است. جیمز والتون در حال حاضر 64.1 میلیارد دلار دارایی دارد.

آلیس والتون: تنها دختر خانواده والتون است که هیچوقت در کارهای شرکت های خانوادگی فعالیت نکرد و بیشتر در حوزه های هنری و کارهای بشردوستانه فعالیت میکند. آلیس 75 سال دارد و بیش از 59.1 میلیارد دلار دارایی دارد.

دومین خانواده ثروتمند دنیا/این خانواده ۱۰۰برابر ترامپ پول دارد

پشت صحنه زندگی خانواده والتون