شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#جام‌جهانی#بارسلونا#جام جهانی#ورزشگاه

افتتاحیه جام‌جهانی ۲۰۳۰ در یکی از جذاب‌ترین استادیوم‌های جهان؟

ورزشگاه نوکمپ

میزبانی رقابت‌های جام جهانی ۲۰۳۰ از سوی فیفا به سه کشور اسپانیا، پرتغال و مراکش اهدا شد تا شاهد یک میزبانی مشترک دیگر در این مسابقات باشیم.  

این جام جهانی مصادف با صدمین سالگرد برگزاری اولین دوره از این رقابت‌هاست و به همین دلیل از ارزش و اهمیت خاصی برای برگزارکنندگان و همچنین تمامی عاشقان و علاقمندان به فوتبال برخوردار است و آن‌ها در تلاش هستند که این مسابقات را به بهترین شکل برگزار کنند.  

پیش از این گفته شده بود که چهارده ورزشگاه از کشور اسپانیا میزبانی این رقابت‌ها را برعهده خواهند داشت و قرار است دیدار فینال در ورزشگاه باشکوه سانتیاگو برنابئو برگزار شود و همین موضوع باعث شده که بارسلونا هم دست به کار شود.  

اونداسرو خبر داده که مدیران این باشگاه به‌صورت جدی امیدوار هستند که بتوانند میزبانی از دیدار افتتاحیه جام جهانی ۲۰۳۰ و اولین مسابقه‌ای که قرار است در یکی از این سه کشور برگزار شود را بگیرند و آن را در ورزشگاه جدید اسپاتیفای نوکمپ برگزار کنند.  

نوکمپ در حال حاضر مشغول بازسازی کلی است و گفته می‌شود که تنها ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری میزبان این رقابت‌ها خواهد بود و بارسلونا امیدوار است که شرایط خوب آن پس از بازسازی مدیران فوتبال این کشور و فیفا را برای اهدای بازی اول به آن‌ها متقاعد کند.