شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#نوجوانان#کتاب

دانشنامه قرآن کریم ویژه نوجوانان پنج جلدی شد

دانشنامه قرآن کریم ویژه نوجوانان پنج جلدی شد

جلد پنجم کتاب «دانشنامه قرآن کریم (ویژه نوجوانان)» اثر مظفر سالاری در ۱۹۰ صفحه منتشر شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، جلد پنجم کتاب «دانشنامه قرآن کریم (ویژه نوجوانان)» اثر مظفر سالاری است که در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در 190 صفحه تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه به چاپ رسیده است.

قرآن، کلام و کتاب خدا و مهم‌ترین مرجع است که مسلمانان، باورها، خلقیات و شیوه‌های رفتار در زندگی فردی و اجتماعی خود را با آن می‌سنجند و نظم می‌دهند. هر کس قرآن را کتاب زندگی خود قرار دهد، از گمراهی، آشفتگی و نومیدی نجات خواهد یافت.

از دستاوردهای بزرگ و فرخنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، کوشش در خارج ساختن قرآن از غربت و گوشه نشینی و وارد کردن آن به متن زندگی و جامعه است و این رمز آسیب ناپذیری کشور و مردم ما در برابر دسیسه‌ها و تهاجم فرهنگی بیگانگان است.

پدیدآورندگان دایره المعارف قرآن از همان آغاز در این اندیشه بودند که با گزینش مهم‌ترین مدخل‌ها و با تلخیص و تلطیف مطالب در قالب نثری ساده، روشن و روان، محصول علمی و فرهنگی برای استفاده نوجوانان پدید آورند. بی تردید قشر عظیم نوجوانان کشورمان به مرجع متناسب با سطح شناخت و دانش خود احتیاج دارند که به نیازهایشان درباره قرآن پاسخ گوید.

 

 مجموعه دانشنامه قرآن کریم ویژه نوجوانان حاصل کوشش پژوهشگران پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن است که به صورت الفبایی و با نثر روشن و روان برای نوجوانان نوشته شده است.

این کتاب از حرف «ت» تا حرف «ح» را شامل می‌شود.

از جمله عناوینی که در حرف «ت» به آن پرداخته شده است می‌توان به تناسخ، تواضع، توحید، تولی و تبری، توفیق و تیمم اشاره کرد.

جاسوسی، جبر و اختیار، جبرئیل، جن، جهاد، جهان بینی و جهنم در حرف «ج» و چراغ، چشم زخم و چوپانی در حرف «چ» به نگارش درآمده‌اند.

حج، حجاب قلب، حرص، حرمت و حسرت از عناوینی هستند که در حرف «ح» شرح داده شده‌اند.

علاقه مندان برای خرید اینترنتی این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی مراجعه کنند.

انتهای پیام/