شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#غزه#بمباران

خلبان‌های جنایت‌کار اسرائیلی را بشناسید + مشخصات و تصاویر

شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳

نام و مشخصات خلبانانی که در جریان جنگ غزه با بمباران بیمارستان‌ها و اماکن غیر نظامی دست به جنایت جنگی زده‌اند، معرفی شدند.

خلبان های جنایتکار اسرائیلی

به گزارش همشهری آنلاین، چند روز پیش نورنیوز در گزارشی نام و مشخصات سه نفر از خلبانان ارتش تروریست و جنایتکار اسرائیل که عامل مستقیم بمباران‌های وحشیانه در غزه هستند را همراه با تصاویر و آدرس صفحاتشان در شبکه‌های اجتماعی به تفصیل گزارش کرد.

اکنون این رسانه نام دو نفر دیگر از این جنایت‌کاران را معرفی کرده است:

نخست؛ «آلن آمستر» (Allen Amster) متولد شهر سیاتل در ایالت واشینگتن آمریکاست که در شهر تل‌آویو در فلسطین اشغالی سکونت داشته و به زبان آلمانی نیز مسلط است.

او ضمن آن که خلبان جنگنده بمب‌افکن‌ اف ۱۶ است، با توجه به تحصیلات و سابقه کار قراردادی در شرکت مایکروسافت، از سال ۲۰۲۲ با اخذ گواهی‌نامه خلبانی پهپاد، در پایگاه هوایی پالماخیم (Palmachim Airbase) واقع در نزدیکی شهر یافو در سواحل مدیترانه و ۱۲ کیلومتری جنوب تل‌آویو که محل استقرار چندین اسکادران بالگرد و پهپاد نیروی هوایی اسرائیل (IAF) است، مشغول به کار است.

آمستر جزو تیم عمل کننده در بسیاری از حملات هوایی علیه مردم مظلوم غزه طی دو ماه گذشته بوده که از مهمترین آنها می‌توان به بمباران دو بیمارستان «المعمدانی» و «الشفاء» اشاره کرد.

او در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با آدرس «Allen Amster» در فیس‌بوک، با آدرس «alon_amster» و با صفحه‌ای خصوصی در اینستاگرام و با آدرس «Alon(Allen)Amster» در لینکدین حضور دارد.

دوم؛ «ایلان اِشِد» (Ilan Eshed) فارغ‌التحصیل دانشگاه دولتی بن‌گوریون واقع در شهر «بئر شبع» در مرکز صحرای «نقب» در جنوب فلسطین اشغالی است از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۲ مربی پرواز بوده و از ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ معاونت اسکادران شکاری در نیروی هوایی ارتش را بر عهده داشته است.

او از ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ ریاست بخش اموزش در نیروی هوایی، از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ مربی حرفه‌ای در نیروی هوایی، از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ ریاست بخش عملیات در وزارت جنگ را بر عهده داشته و از ۲۰۱۸ تاکنون نیز به صورت مستمر به عنوان خلبان در خدمت ارتش بوده است.

آدرس صفحه خصوصی او در اینستاگرام «ilaneshe» و در فیس‌بوک و لینکدین «Ilan Eshed» است. همسرش نیز با آدرس «eshedkeren» در اینستاگرام حضور دارد.

ایلان اشد که از سال ۱۹۹۹ با «کِرِن» (Keren) ازدواج کرده و دارای دو پسر و یک دختر است، مشخصا در بمباران مناطق شمالی نوار غزه همچون بیت‌لاهیا و جنایت بمباران بیمارستان اندونزیایی و بیمارستان الاقصی مشارکت داشته است.

از جمله دیگر جنایات اشد می‌توان به عاملیت در ترور اندیشمند فلسطینی پروفسور «رفعت العریر» اشاره کرد. العریر یکی از برجسته‌ترین نویسندگان، شاعران و فعالان غزه است که عمر خود را صرف رساندن صدای غزه به جهان کرد. او در یک حمله هوایی هدفمند به خانه خواهرش، همراه با برادر، خواهر و ۴ فرزندش به شهادت رسید.