شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#مسکن#قیمت مسکن

جدول قیمت مسکن در ارزانترین منطقه تهران

اقتصاد 100- این میزان کمترین میانگین قیمت برای خرید مسکن در میان مناطق واقع در نیمه شمالی شهر تهران (مناطق یک تا ۸) و مربوط به منطقه ۷ پایتخت است که در تازه‌‌‌ترین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن شهر تهران درج شده است.

جدول قیمت مسکن در ارزانترین منطقه تهران

البته منطقه ۸ نیز با اختلاف یک میلیون تومانی، از منطقه ۷ قرار دارد و در آبان ماه به طور متوسط هر مترمربع مسکن در این منطقه ۷۳ میلیون تومان معامله شد. میانگین  قیمت مسکن  کل شهر تهران در این ماه نیز حدود ۷۶ میلیون تومان گزارش شده که با این حساب، متوسط قیمت مسکن در این دو منطقه نیمه شمالی تهران، از متوسط قیمت مسکن کل شهر اندکی کمتر است.

از سوی دیگر این دو منطقه مهم‌ترین کانون‌‌‌های عرضه مسکن ریزمتراژ و با سطح قیمت مناسب نسبت به سایر مناطق نیمه شمال و شرق پایتخت هستند. همچنین رتبه پنجم و ششم شهر تهران به لحاظ انجام بیشترین تعداد معاملات مسکن در آبان ماه را به خود اختصاص می‌دهند. آبان ماه امسال  مجموعا نزدیک به ۴۵۰ فقره از ۳۶۰۰ فقره معامله صورت گرفته در بازار خرید مسکن شهر تهران مربوط به این دو منطقه بوده است. در جدول زیر تازه‌‌‌ترین بهای پیشنهادی فروش آپارتمان در این منطقه، آمده است.

قیمت مسکن

منبع:رکنا