شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#بانک

ماجرای ترور یک کارمند ساده بانک؛ جنایت داعشی در ایران + فیلم

چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۵

تورقی بر جنایات داعشی‌های دهه ۶۰ ایران؛

فکر کنید یک کارمند معمولی بانک هستید و به دلیل هم‌عقیده نبودن با ایدئولوژی یک گروه خاص، در حال رفتن به محل کار، مورد اصابت گلوله اعضای آن گروه قرار می‌گیرید؛ این اتفاق برای مرتضی خوانساری توسط داعشی‌های دهه ۶۰ ایران رخ داده است.

ترور مرتضی خوانساری

به گزارش همشهری آنلاین، در تاریخ ۱۹ مرداد ۱۳۶۰ شهید «مرتضی خوانساری» توسط اعضای «سازمان مجاهدین خلق» (گروهک تروریستی منافقین) به شهادت رسید.

خوانساری کارمند ساده بانک ملی شعبه بازار بود که چهار فرزند داشت که بزرگ‌ترین آنها ۱۱ ساله و فرزند آخرش هنوز به دنیا نیامده بود. او که تنها ۳۴ سال سن داشت، در حالی که صبح برای حضور در محل کار از خانه خارج شده بود در خاوران نارمک درست روبروی دانشگاه علم و صنعت با گلوله اعضای گروهک منافقین شهید شد.

در ۲۰ مرداد ۱۳۶۰ «حزب جمهوری اسلامی» در بخشی از اطلاعیه خود در این زمینه نوشت: «دست جنایتکار آمریکا از آستین منافقین ضدخلق بیرون آمد و یکی از رهروان راستین خط امام و انقلاب اسلامی، برادر حاج مرتضی سعیدی عضو بسیج مسجد وحدت بانک ملی و عضو صندوق قرض‌الحسنه مسجد الجواد (احمدیه) را به شهادت رساند.»

منافقین یک گروهک تروریستی است که دستش به خون هزاران نفر از ایرانیان آلوده شده است، آن‌ها مردم بی‎گناه کشورمان را به شهادت رساندند و اکنون آزادانه در برخی از کشورها تردد می‌کنند.

به موازات فشارهای حقوقی، قضایی و سیاسی که جمهوری اسلامی ایران بر برخی از کشورهای میزبان منافقین وارد کرده، خود این کشورها هم به این نتیجه رسیده‎اند که منافقین واقعا یک گروهک تروریستی است. این کشورها در حال محدود کردن منافقین هستند و ایران از اقدام‌های صورت گرفته برای محدودسازی گروهک تروریستی منافقین استقبال می‌کند و طبیعتا به این سطح از اقدام‌ها قانع نیستی و کشورهای میزبان منافقین باید یا آن‌ها را اخراج یا محاکمه کنند.

پرونده عظیمی برای گروهک تروریستی منافقین و ۱۰۷ نفر از اعضای ارشد این گروهک تروریستی تشکیل شده و کیفرخواست آن به دادگاه ارسال شده است. شعبه ویژه‌ای تشکیل و نشر آگهی شده است؛ ضمن این‌که از طریق ایمیل به متهمان اطلاع ‎رسانی شده است. این دادگاه به زودی برابر مقررات آیین دادرسی کیفری کار خود را آغاز خواهد کرد و ایران درصدد است از تمامی ظرفیت‌ها برای مقابله با تروریست‌ها به ویژه گروهک تروریستی منافقین استفاده کند.

در این چارچوب از ظرفیت‌های حقوقی – قضایی در سطح داخل و در سطح بین‎المللی استفاده خواهد شد و در رابطه دو جانبه با کشورهایی که منافقین در آن‌ها حضور دارند، آزادانه تردد می‌کنند و از آنجا عملیات‌های تروریستی خود را هدایت می‌کنند نیز فعالیت می‌شود.