شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران

آخرین وداع با نخستین شهدای ایرانی راه قدس+ فیلم/ جزییات تشییع شهدا

آخرین وداع با نخستین شهدای ایرانی راه قدس+ فیلم/ جزییات تشییع شهدا

آخرین وداع ها با پیکر سرداران شهید محمدعلی عطایی و پناه تقی‌زاده در تهران برگزار شد و تا ابد تصاویر خاطره انگیز از این شهدا را در قاب دل ها به تصویر کشید.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، سه روز پیش بود که روابط عمومی سپاه در اطلاعیه‌ای از شهادت دو تن از مستشاران ایرانی در سوریه خبر داد.

سرداران شهید محمدعلی عطایی و پناه تقی‌زاده توسط رژیم صهیونسیتی در سوریه به شهادت رسیدند و با توجه به تحولات منطقه و جنگ اسرائیل با فلسطین، این شهدا را نخستین شهدای ایرانی راه قدس لقب دادند.

مراسم وداع این شهیدان طبق رسم هر شهید در معراج شهدا برگزار شد، هرچند مراسم های مستقل دیگری در میدان امام حسین (ع) و مسجد دانشگاه جامع امام حسین (ع) برای بدرقه این سرداران متخصص سپاه برپا شد اما همچنان لحظات متفاوت وداع با پیکر شهدا مختص ساعات معراج است وقتی پیکر شهید بیرون از تابوت در معرض زیارت و دیدار خانواده قرار می گیرد.

لحظاتی از آخرین وداع اعضای خانوادهاین  شهدای سوریه به تصویر درآمده است. وداع با شهید پناه تقی زاده در ادامه قابل مشاهده است:

 

.

وداع با شهید محمد علی عطایی در ادامه می‌آید:

 

.

تشییع پیکر مطهر سردار شهید مهندس" پناه تقی زاده"امروز، سه شنبه 14 آذر ماه 1402 از ساعت 10صبح برگزار می‌شود. این مراسم از میدان شهدای باغ فیض در خیابان 22بهمن به سمت آستان مقدس امامزادگان سیدجعفر وسیده حمیده خاتون انجام می‌شود.

پیکر سردار شهید دکتر محمد علی عطایی نیز امروز، سه شنبه 14 آذر ساعت 8:30 در شهرک شهید محلاتی از مقابل مسجد جامع پیامبر اعظم برگزار می‌شود و همچنین در روز چهارشنبه 15 آذر، ساعت 9:30 صبح پیکر مطهر از میدان امام (ره) تا گلزاری شهدای کنگاور استان کرمانشاه تشییع و نهایتاً خاکسپاری خواهد شد.

انتهای پیام/