شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#فوری#آتش#یزد

آتش زدن منازل افغانستانی‌ها در میبد؟ ؛ واکنش فوری یک مقام امنیتی به مردم

دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۳

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ‌ادعای برخورد با اتباع در میبد را تکذیب کرد.

تکذیبیه

به گزارش آنلاین به نقل از تسنیم، در روزهای گذشته تصاویری در فضای مجازی منتشر شد و به‌واسطه آن برخی مدعی شده بودند که عده‌ای اقدام به آتش زدن منازل افاغنه در شهرستان میبد کرده‌اند.

با انتشار این تصاویر، علی‌اکبر عزیزی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری یزد با تکذیب آتش زدن منازل افاغنه در این شهرستان اظهار داشت: تصاویر منتشرشده در فضای مجازی مربوط به حریق در یک ضایعاتی در میبد بوده است و هیچ‌گونه ارتباطی به منازل افاغنه در مهمانشهر میبد ندارد.

بر اساس این گزارش، پس از آنکه نزاعی در شهرستان میبد به وقوع پیوست و یک جوان میبدی به قتل رسید، برخی از شبکه‌های اجتماعی و به‌ویژه رسانه‌های معاند سعی بر موج‌سواری بر این خبر و شایعه‌پراکنی کردند و اخبار متعددی با استفاده از این تصاویر منتشر شد که با تکذیب این شایعات و اعلام محل آتش‌سوزی از سوی معاون سیاسی استاندار یزد، بار دیگر رسوایی رسانه‌های ضدنظام برملا شد.

همچنین با توجه به حساسیت ایجادشده، نیروی انتظامی در کمتر از ۱۵ ساعت از وقوع قتل، قاتل به‌همراه همدستانش را دستگیر کرد و رئیس‌کل دادگستری استان یزد هم اعلام کرد که بازپرس ویژه‌ای برای رسیدگی سریع و دقیق به این پرونده معرفی کرده است.

با توجه به سابقه شایعه‌پراکنی و موج‌سواری رسانه‌های معاند در موارد مختلف طی سال‌های گذشته، به تمامی شهروندان توصیه می‌شود اخبار را صرفاً از رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی معتبر دنبال کنند.