شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#مجلس#بانک مرکزی#حوزه

بابایی: می توان با نگاه حمایت‌گر از ظرفیت رمرزارزها برای تامین منافع کشور بهره برد

بابایی: می توان با نگاه حمایت‌گر از ظرفیت رمرزارزها برای تامین منافع کشور بهره برد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همه دستگاه‌ها و بانک مرکزی به جای تفکر محدودیت‌زا یا اعمال محدودیت‌های غیرکارشناسیی در خصوص رمزارزها، نگاه حمایتگر به کسب و‌کارهای فعال در این حوزه داشته باشند.

- اخبار سیاسی -

علی بابایی کارنامی نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اهمیت شرکت‌ها و سکوهای ملی فعال در حوزه رمزارزها، اظهار داشت: امروز دنیا به رمزارزها و کسب‌وکارهای مرتبط رویکرد استقبالی دارد و ضرورت توجه به حوزه رمزارزها صرفا به ظرفیت‌هایی که برای کشور در شرایط تحریمی ایجاد می کند، باز نمی‌گردد؛ امروز رمزارزها به شاخصه‌ای برای تبادل سرمایه و منابع مالی تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت: ما نیز مانند سایر کشورها باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم و تسهیل‌گر قوانین و مقررات آن باشیم. رمزارزها علاوه بر اینکه تبادلات اقتصادی بین کشورها را تسهیل می‌کنند، فواید دیگری هم در اقتصاد دیجیتال دارند.

بابایی کارنامی تصریح کرد: ظرفیت‌هایی که رمزارزها ایجاد کرده‌اند برای کشورهایی مانند ما کاربردهای بیشتری هم دارند، برای همین، از چندین منظر به ویژه تامین منافع امنیت ملی، منافع اجتماعی و منافع اقتصادی حائز اهمیت خواهند بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: هم  عقل و هم منطق حکم می‌کند که همه دستگاه‌ها و بانک مرکزی به جای تفکر سلبی نگاه حمایت‌گر به کاربران و کسب و‌کارهای دانش‌بنیان فعال در این حوزه داشته و از این ظرفیت موجود به نفع کشور استفاده کنند.

وی درخصوص وضعیت ارسال لایحه قانونی دولت درباره رمز ارزها تاکید کرد: ما نیاز داریم که قوانین مرتبط را هرچه سریع‌تر مصوب کنیم. قبل از آنکه سواستفاده گران و دلالان در این بازار سوار بر موج شوند؛ یا تصمیمات غیرکارشناسی رخ دهد ما باید از این ظرفیت به نفع کشور بهره ببریم تا همه بخش‌ها باید نگاه مثبت و حامیانه به این حوزه داشته باشند.

انتهای پیام/