شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران

هشدار ایران به اسرائیل درپی شهادت دو پاسدار در سوریه؛ از کَرده خود پشیمان خواهید شد

یک نماینده مجلس گفت: شهادت دو پاسدار ما در سوریه از سر عقده و حقد اسرائیل از شکست در طوفان‌الاقصی است. وقتی آنان در برابر نیروهای مقاومت فلسطینی ناکام ماندند می‌خواستند با این اقدام به نوعی چنین بنمایانند که جمهوری اسلامی پشت طوفان‌الاقصی بوده.

هشدار ایران به اسرائیل درپی شهادت دو پاسدار در سوریه؛ از کَرده خود پشیمان خواهید شد
|
۱۴۰۲/۰۹/۱۳ ۰۸:۳۵:۰۰
اعتمادآنلاین |

۱۱ آذرماه ۱۴۰۲ خبری در مطبوعات ایرانی مبنی بر شهادت دو پاسدار در سوریه توسط نیروهای اشغالگر قدس مخابره شد.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی بیانیه‌ای در واکنش به این جنایت نوشت:«در شرایطی که جهانیان شاهد تداوم جنایات گسترده و وحشیانه رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی تحت حمایت آشکار آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی علیه غزه و شهادت مظلومانه هزاران تن از مردم فلسطین به‌ویژه زنان و کودکان در این جنگ نابرابر و ناجوانمردانه هستند، پاسداران رشید و سرافراز اسلام محمدعلی عطایی شورچه و پناه تقی‌زاده حین انجام مأموریت مستشاری در جبهه مقاومت اسلامی سوریه، توسط دژخیمان غاصب صهیونیستی به شهادت رسیدند و نشان دادند خط سرخ شهادت همچنان زنده و رهپویان سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) با اقتدا به مولای خود، راست‌قامت و جان‌برکف هستی خویش را پای دفاع از اسلام و ولایت و عزت و شرافت مسلمین خالصانه فدا می‌کنند.»

درباره وضعیت حضور ایران در سوریه و این اقدام صهیونیست‌ها با محمداسماعیل کوثری، نماینده مجلس گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانیم.

کوثری در ابتدا گفت: پس از عملیات الی بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر از چنگ نیروهای بعثی در سال ۱۳۶۱، ایران نیروهایی را از تیپ ذوالفقار ارتش و لشکر محمدرسول‌الله سپاه پاسداران به سوریه اعزام کرد که بتوانند با حضور در جنوب لبنان و کمک‌رسانی به لبنان و سوریه به تقابل با صهیونیست‌ها بپردازند. در آن زمان قرار بود کشورهای عربی هم یگان نظامی خود را اعزام کنند که با بدقولی و خیانتشان در این نبرد حاضر نشدند.

به گزارش خبرآنلاین بخش هایی از گفت و گوی کوثری را در ادامه می خوانیم: