شهرخبر

احتمالا کل جبهه مقاومت وارد جنگ با رژیم صهیونیستی شود

یک تحلیلگر مسائل سیاست خارجی گفت: ممکن است کرانه باختری وارد جنگ شود و انتفاضه‌ای تازه را شاهد باشیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

گروه سیاست مثلث‌آنلاین: جنایت صهیونیست‌ها در غزه ادامه دارد و گویا سر باز ایستادن ندارد. پرسش آن است وضعیت به چه سمت می‌رود و آیا قرار است در سکوت مجامع بین‌المللی این جنایت‌ها همچنان ادامه داشته باشد؟

حسین کنعانی‌مقدم، تحلیلگر مسائل سیاست خارجی، درباره این موضوع به «مثلث‌آنلاین» گفت: «آنچه در غزه می‌گذرد به معنای دقیق کلمه جنگ نیست و جنایت علیه بشریت است زیرا اصلا این طور نیست که دو گروه مسلح با یکدیگر در نبرد باشند و می‌بینیم که رژیم صهیونیستی هر چه در توان دارد را به کار گرفته است و انسان‌های بی‌گناه را به شهادت می‌رساند. آنچه در روزهای گذشته هم شاهد بودیم، آتش‌بس نبود بلکه بن‌بست آتش بود و صهیونیست‌ها که گرفتار شده بودند دنبال راه جدیدی برای حملات خود می‌گشتند. آتش‌بس معنای دقیق خود را دارد و در فرایند آتش‌بس باید نظارت‌های گسترده حاکم باشد و ناقض آتش‌بس باید محاکمه شود اما رژیم صهیونیستی که زیر بار هیچ‌یک از اینها نرفت».

او ادامه داد: «بعد از 75سال جنایت مستمر صهیونیست‌ها اکنون آنچه در غزه می‌بینیم راه هر گونه صلح و گفت‌وگویی را بسته است و در آینده هم هیچ مسیری مبتنی بر صلح وجود نخواهد داشت و تا زمانی که کابینه جنگ نتانیاهو سر کار است هم هیچ آتش‌بس کاملی رخ نخواهد داد».

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی همچنین بیان کرد: «جنایت‌های صهیونیست‌ها زلزله‌ای در افکار عمومی دنیا به راه انداخته است و می‌بینیم که مردم سراسر دنیا علیه این رژیم تظاهرات‌های گسترده انجام می‌دهند که این وضعیت نشان می‌دهد به نوعی ناقوس مرگ و فروپاشی رژیم صهیونیستی نواخته شده است».

کنعانی‌مقدم در پایان گفت: «اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد احتمالا کل جبهه مقاومت با شدت عمل بیشتری وارد جنگ می‌شوند و حتی احتمال زیاد وجود دارد که کرانه باختری هم وارد جنگ شود و انتفاضه‌ای تازه را شاهد باشیم».