شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#دولت#واردات#سیب#قیمت

واردات سیب ایران برای تنظیم بازار ۱.۴ میلیارد نفری هند

واردات سیب ایران برای تنظیم بازار 1.4 میلیارد نفری هند

دولت هند در پی کاهش تولید داخل، اقدام به واردات گسترده سیب از ایران کرده که باعث کاهش قابل توجه قیمت سیب در بازار این کشور شده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رسانه های هندی نوشتند سیب تولیدی ایران یکی از میوه های تولیدی این کشور است که توانسته جای خود را در بازار هند پیدا کند تاحدی که تولیدکنندگان داخلی این کشور را در تنگنا قرار داده است.

بر اساس این گزارش انواع سیب تولیدی ایران با قیمتی ارزان تر در بازار هند یافت می شود و مصرف کنندگان هندی سیب ایران را بر تولیدات داخلی که گران تر هستند ترجیح می دهند.

فیاض احمد مالک، رئیس انجمن میوه‌کاران شمال کشمیر در این باره گفت: تولید سیب کشمیری در سال جاری کاهش قابل توجهی داشته و همین مسئله باعث گرانی سیب تولید داخل شده است.

دولت هند برای جبران کمبود سیب در بازار این کشور 1.4 میلیارد نفری، مانند سال‌های گذشته، اقدام به واردات گسترده سیب‌های ایرانی کرده است.

وی گفت: واردات سیب ایرانی در 15 روز گذشته آغاز شده است که باعث کاهش بیش از 600 روپیه ای نرخ سیب در هر جعبه شده است.

این تولیدکننده هندی گفت: تنها دو هفته پیش، یک جعبه سیب ما بین 1000 تا 1300 روپیه در بازارهای مختلف میوه هند به فروش می رسید. اما اکنون ما هر جعبه را 800 روپیه می فروشیم.

ملک گفت که آنها از دولت درخواست کرده اند تا بر واردات سیب های ایرانی تعرفه وضع کند.

هر جعبه سیب ایرانی به وزن 10.5 کیلوگرم در حال حاضر به قیمت 600 روپیه به فروش می رسد.

داده ها حاکی از آن است که ایران از آوریل 2021 تا ژانویه 2022، حدود 1950 تن سیب به ارزش 2 میلیون دلار به هند صادر کرده است.

انتهای پیام/