شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#تهران#لیگ برتر#کشتی آزاد

برگزاری ۲ دیدار نیمه نهایی به صورت همزمان/ سالن هفت تیر میزبان بزرگان کشتی

سالن هفت تیر تهران امروز میزبان بزرگان کشتی ایران و جهان است و به نظر فینال جذابی در انتظار روز پایانی لیگ برتر کشتی آزاد خواهد بود.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بعد از برگزاری فینال لیگ برتر فرنگی در اهواز که با قهرمانی گروه ملی فولاد به پایان رسید، امروز (دهم آذر) پرونده لیگ برتر کشتی آزاد نیز با برگزاری روز پایانی بسته خواهد شد.

از ساعت 9 صبح دو مبارزه نیمه نهایی به صورت همزمان روی دو تشک به انجام خواهد رسید. براین اساس بانک شهر به مصاف پاس تهران خواهد رفت و انبوه‌سازان هوتن نیز با دانشگاه آزاد رقابت خواهد کرد.

با توجه به میزان بودجه و داشته‌های چهار تیم راه‌یافته به مرحله پایانی، روی کاغذ دو تیم بانک شهر و هوتن که عنوان‌داران جهان و مدعیان دوبنده تیم ملی و کشتی‌گیر خارجی در اختیار دارند، شانس‌های اصلی فینالیست شدن هستند.

بانک شهر که در مرحله مقدماتی در گروهی چهار تیمی حضور داشت و با تیم‌های خوب دانشگاه آزاد، ستارگان ساری و آلفای مرزن‌آباد در رقابت بود، حالا رقابت ساده‌تری در مرحله نیمه نهایی خواهد داشت، اما مصاف هوتن با دانشگاه آزاد که کشتی‌گیران خوبی از جمله رضا اطری، عزت اکبری، حسین شهبازی، امین طاهری و... را در اختیار دارد، به نسبت سخت‌تر از کار بانک شهر در نیمه نهایی است.

به گفته حمید یاری رئیس سازمان لیگ کشتی، بعد از برگزاری دو مبارزه نیمه نهایی، مسابقه رده‌بندی بین تیم‌های بازنده نیمه‌ نهایی نیز از ساعت 11 صبح برگزار می‌شود و با توجه به زمان پخش زنده تلویزیونی، قرار است فینال رقابت‌ها نیز از ساعت 15:45 آغاز شود.

بهترین کشتی‌گیران ایران و جهان در ترکیب دو تیمی که به احتمال فراوان فینالیست خواهند شد، حضور دارند.

از جمع ملی‌پوشان اعزامی به مسابقات جهانی بلگراد، میلاد والی‌زاده در 57 کیلو، رحمان عموزاد در 65 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو، مجتبی گلیج در 97 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلوگرم در لیگ برتر غایب هستند.

البته یزدانی با تیم هوتن قرارداد بست اما به دلیل جراحی کتف این تیم را در مسابقات همراهی نکرد.

انتهای پیام/