شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#منابع

بازداشت‌ ۴۰ فلسطینی در کرانه باختری توسط رژیم صهیونیستی

منابع فلسطینی از بازداشت تعدادی از جوانان فلسطینی‌ در جریان یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری خبر دادند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، باشگاه اسرای فلسطینی امروز پنجشنبه اعلام کرد که اشغالگران رژیم صهیونیستی از روز گذشته تاکنون اقدام به بازداشت 40 فلسطینی در کرانه باختری کرده‌اند.

باشگاه اسرای فلسطینی افزود که با بازداشت‌های انجام شده در یک روز گذشته توسط رژیم صهیونیستی تعداد بازداشت شدگان از تاریخ 7 اکتبر  (15 مهر) تاکنون به 3365 نفر رسیده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، در پی یورش نظامیان اشغالگر صهیونیستی به کرانه باختری، درگیری‌های شدیدی هم بین آن‌ها و مبارزان مقاومت به وقوع پیوست.

رژیم صهیونیستی از سیاست بازداشت گروهی شهروندان در کرانه باختری به عنوان یک مجازات جمعی استفاده می‌کند، تا به زعم خود آنها را وادار به تسلیم کند، اما این سیاست در قبال شهروندان کرانه باختری کارساز نبوده و جوانان و گروه‌های مقاومت فلسطینی اقدام به مقابله با آن‌ها می‌کنند.

نهادهای فلسطینی همواره خواستار حمایت بین‌المللی از ملت مظلوم فلسطین شده و از دادگاه بین‌المللی کیفری خواسته‌اند تا تحقیقات درباره جنایات رژیم صهیونیستی را هرچه سریع تر آغاز کند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند.

جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/