شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#آلودگی هوا

شرط استانداری تهران برای تعطیلی در زمان آلودگی هوا

​استاندار تهران گفت: تصمیم‌گیری‌ها باید بر اساس گزارش هواشناسی انجام شود که دستور تعطیلی مدارس و سایر دستگاه‌های اداری در آخرین مرحله و در صورت افزایش آلایندگی صادر می‌شود و یکی از موانع اصلی تعطیل نکردن شهرها جلوگیری از ضرر اقتصادی است.
شرط استانداری تهران برای تعطیلی در زمان آلودگی هوا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم؛ علیرضا فخاری، استاندار تهران با اشاره به آلودگی هوا در استان تهران‌ و نحوه تصمیم‌گیری درباره صدور دستور تعطیلی مدارس اظهار داشت: براساس قانون هوای پاک، کارگروهی با حضور همه دستگاه‌های متولی که وظیفه و ابزار کنترل آلودگی را دارند، تشکیل و بر اساس استعلاماتی که‌ از اعضای کارگروه اخذ می‌شود، تصمیم‌گیری‌ خواهد شد.

وی با بیان اینکه تصمیمات براساس شاخص‌های دریافتی از ایستگاه‌های کنترل‌ آلودگی هوا اتخاذ می‌شود، افزود: گاهی ممکن است هواشناسی شرایط ناپایدار، غیرثابت و سیال را پیش‌بینی کند که آلودگی را با خود می‌برد، لذا تصمیم‌گیری‌ها نیز باید بر اساس گزارش هواشناسی انجام شود.

استاندار تهران در ادامه گفت: دستور تعطیلی مدارس و در ادامه آن سایر دستگاه‌های اداری در آخرین مرحله و در صورت افزایش آلایندگی صادر می‌شود.

وی با اشاره به بروز مشکلات بزرگ و اساسی هنگام تعطیلی مدارس تصریح کرد: در صورت تعطیلی ناگهانی مدارس خانواده‌هایی که شاغل هستند و امکان همراهی فرزندان خود در خانه را ندارند، دچار بلاتکلیفی می‌شوند.

فخاری در پایان با بیان اینکه یکی از موانع اصلی تعطیل نکردن شهرها نیز جلوگیری از ضرر اقتصادی است، خاطرنشان کرد: تصمیمات در خصوص کاهش آلودگی با رعایت تمامی جوانب انجام می‌شود، تا از بروز ضرر و زیان‌ جبران‌ناپذیر اقتصادی برای مشاغل و تولیدکنندگان جلوگیری شود.