شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران

مرد عصبانی در نزاع همسایه‌اش را کور کرد | اجرای قصاص چشم در یک قدمی متهم

پرونده برای اجرا به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارجاع شد. در صورتی که جلسات صلح و سازش به نتیجه نرسد، حکم قصاص چشم اجرا خواهد شد.
مرد عصبانی در نزاع همسایه‌اش را کور کرد | اجرای قصاص چشم در یک قدمی متهم

حکم قصاص چشم مرد جوانی که در جریان درگیری با همسایه اش، او را کور کرده در یک قدمی اجرا قرار گرفت.

۱۸ خرداد سال ۹۸ مردی ۶۰ ساله که از ناحیه چشم مجروح شده بود به بیمارستان منتقل شد. وی در تحقیقات اولیه گفت: ضارب، همسایه مان بود و مدام برای ما ایجاد مزاحمت می‌کرد.

روز حادثه در حال عبور از خیابان بودم که ناگهان او از خانه خارج شد و با داد و فریاد به من گفت چرا اینجا هستی؟ چرا از این محله نمی‌روی؟ سر همین مسأله دعوای مان بالا گرفت و او با چاقو به من حمله کرد و از ناحیه چشم چپ به حدی آسیب دیدم که چشمم تخلیه شد، چشم راستم هم در بینایی دچار مشکل شد.

با اظهارات مرد میانسال، تحقیقات از سوی کارآگاهان پلیس فشم آغاز و در ادامه ضارب فراری بازداشت شد. متهم در بررسی‌های اولیه ادعا کرد که قصد جراحت و کوری شاکی را نداشته است. از آنجایی که مرد میانسال در دادگاه کیفری خواهان قصاص چشم متهم شد، قضات رأی بر قصاص و دیه و زندان صادر کردند.

با تأیید این حکم در دیوانعالی کشور، پرونده برای اجرا به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای جنایی تهران ارجاع شد. در صورتی که جلسات صلح و سازش به نتیجه نرسد، حکم قصاص چشم اجرا خواهد شد.