شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#رونالدو#فوتبال

کلاس درس اخلاق ابرستاره پرتغالی؛ عیادت سرپایی رونالدو از سرلک +عکس

مصدومیت رونالدو به کجا رسید؟

پس از خطای شدید بازیکن النصر روی میلاد سرلک کاپیتان تیم عربستانی به سراغ میلاد رفت تا دومین اقدام جوانمردانه اش ظرف یک نیمه بازی فوتبال را برای جهانیان به نمایش بگذارد.

سرویس ورزش مشرق – هنوز بازی سرو شکل درست و حسابی پیدا نکرده بود که ارسال النصری‌ها از سمت راست برای رونالدو با دخالت سروش رفیعی و افتادن کریستیانو روی زمین، می‌رفت تا تیم عربستانی را صاحب یک ضربه پنالتی کند.

داور که در ابتدا نقطه پنالتی را نشان داده بود با اعلام کمک داور ویدیویی نظر خود را برگرداند و مشخص شد که فوق ستاره پرتغالی تمارض کرده است تا بازی با نتیجه صفر صفر ادامه پیدا کند.

نکته قابل توجه این بود که رونالدو پس از بلند شدن از روی زمین به داور اعلام کرد که خطایی رخ نداده است و حرکت جوانمردانه او در نوع خود کم نظیر و جالب توجه بود. (فیلم این اتفاق را اینجا ببینید)

اما درست دقایقی پس از این اتفاق جالب و آموزنده از سوی یکی از بزرگترین فوتبالیست های تاریخ و در حالی پرسپولیس در عربستان به مصاف النصر رفته بود حرکت تحسین‌برانگیز رونالدو در ESPN، یکی از معتربرترین رسانه‌های ورزشی جهان نیز بازتاب پیدا کرد.

کلاس درس اخلاق ابرستاره پرتغالی؛ عیادت سرپایی رونالدو از سرلک +عکس

اما از جمله اتفاقات مهم دیگر در نیمه نخست دیدار تیم‌های پرسپولیس و النصر عربستان صحنه خطای شدید بازیکن تیم میزبان روی میلاد سرلک بود.

بازیکن تیم النصر با استوک ضربه محکمی روی ساق پای میلاد سرلک زد که باعث شد این بازیکن به شدت نسبت به این ضربه احساس درد کرده و از شدت آن به خودش بپیچد.

درست در لحظاتی که داور مسابقه مشغول تصمیم گیری و بیرون آوردن کارت قرمز از جیبش برای اخراج بازیکن النصر بود کریستیانو رونالدو کاپیتان تیم عربستانی به جای دفاع از هم تیمی خطاکارش به سراغ میلاد سرلک رفت و جویای احوال او شد.

کلاس درس اخلاق ابرستاره پرتغالی؛ عیادت سرپایی رونالدو از سرلک +عکس

در این صحنه رونالدو دستی به سر میلاد سرلک کشید و درباره وضعیت ساق پایش با او حرف زد و بعد از اینکه از سلامت بازیکن تیم پرسپولیس مطمئن شد به سراغ داور رفت و به دفاع از هم‌تیمی‌اش که اخراج شده بود پرداخت.

رفتار زیبا و جوانمردانه رونالدو در حالی بود که تقریباً همه بازیکنان تیم النصر و حتی نیمکت نشینان این تیم مشغول جر و بحث با داور بودند و از او می‌خواستند تا نسبت به تصمیم خود تجدید نظر کرده و کارت قرمزش را پس بگیرد.