شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#سود

عسگری: برای قهرمانی تصمیم ناجوانمردانه‌ را نگرفتیم/ آذرپیرا خودش خواست کشتی بگیرد

رئیس هیئت کشتی تهران می‌گوید در حالی که قبلاً تصمیمات ناجوانمردانه‌ای گرفته شده اما آنها از کشتی‌گیر توابع نخواستند که به سود تیم تهران باخت بدهد.

- اخبار ورزشی -

قاسم عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سؤال که آیا امیرعلی آذرپیرا سهمیه حضور در مسابقات کشوری را نداشت که در پیکارهای انتخابی استان تهران کشتی گرفت؟، عنوان کرد: سهمیه داشت اما خودش خواست کشتی بگیرد تا در 97 کیلوگرم محک بخورد.

وی درباره سهمیه‌های این استان در مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان آزاد، گفت: 10 کشتی‌گیر که از مسابقات انتخابی استانی مشخص شدند، 10 سهمیه هم که توابع دارد و در چرخه هم باتوجه به عناوین گذشته، 10 سهمیه به تهران داده شده است. بنابراین با 30 کشتی‌گیر در این رقابت‌ها شرکت خواهیم کرد.

رئیس هیئت کشتی تهران عنوان کرد: روز سه‌شنبه هفته جاری جلسه‌ای با اکبر فلاح و علیرضا رضایی در رابطه با تیم بزرگسالان خواهیم داشت تا در مورد سهمیه‌ها تصمیم‌گیری شود.

عسگری در رابطه با شانس‌های تهران برای موفقیت در مسابقات کشوری گفت: به همه امید داریم، آذرپیرا که سال 2023 هم ملی‌پوش شد، ابوالفضل بابالو که قهرمان جوانان جهان شده هم در این وزن مدعی است. در 97 کیلوگرم شاهد کشتی‌های خیلی خوبی خواهیم بود. سالار حبیبی، امین طاهری، امیرحسین حسینی و سایر بچه‌ها، همه می‌توانند بهترین نتیجه را کسب کنند.

رئیس هیئت کشتی تهران با اشاره به سومی تهران در مسابقات کشتی آزاد جوانان کشوری خاطرنشان کرد: با اختلاف 7 امتیاز نسبت به تیم قهرمان که لرستان بود، سوم شدیم. اختلاف‌مان با مازندران هم که دوم شده تنها دو امتیاز بود. اگر به دنبال قهرمانی به هر قیمتی بودیم، این فرصت در 70 کیلوگرم برای ما مهیا بود که در مبارزه رودرروی دو کشتی‌گیر تهران و توابع دست برده و اگر این اتفاق می‌افتاد و به کشتی‌گیر توابع می‌گفتیم مقابل نماینده تهران ببازد تا امتیاز این وزن از آن ما شود، قهرمان می‌شدیم، اما این حرکت ناجوانمردانه است.

وی یادآور شد: قبلاً از این کارهای ناجوانمردانه می‌کردند، ولی کار کادرفنی ما جای تقدیر دارد که دست به چنین اقدامی نزدند و بچه‌ها روال عادی کشتی خودشان را داشتند و نتیجه روی تشک رقم خورد. یکی دو اشتباه داوری هم در نتایج ما تأثیرگذار بود، ولی خداراشکر که تیم‌مان بعد از 5 سال روی سکو آمد. در 5 سال گذشته کشتی جوانان تهران روی سکو نرفته بود.

به گزارش تسنیم، بعد از برگزاری مسابقات انتخابی کشتی آزاد تهران در شهر قدس، محمد موسوی در 57 کیلو، مهدی دشتی در 61 کیلو، مجید داستان در 65 کیلو، محمد زمانی در 70 کیلو، محمد امیری در 74 کیلو، وحید اسماعیل‌زاده در 79 کیلو، رسول منیری در 86 کیلو، جواد فتح‌خانی در 92 کیلو، امیرعلی آذرپیرا در 97 کیلو و سالار حبیبی در 125 کیلوگرم عناوین اول اوزان دهگانه را به خود اختصاص داده و صاحب سهمیه حضور در مسابقات کشوری بزرگسالان شدند.

انتهای پیام/