شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آمریکا#یمن#رسانه‌ها

انصارالله: قصه نجات کشتی تجاری توسط آمریکا ساختگی است

انصارالله: قصه نجات کشتی تجاری توسط آمریکا ساختگی است

یکی از رهبران ارشد جنبش انصارالله یمن ادعای رسانه‌ها درباره آزادی کشتی توقیف شده در خلیج عدن توسط آمریکا را ساختگی توصیف کرد.

به گزارش مشرق، محمد البخیتی از رهبران جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه المیادین در این باره اظهار داشت: اظهارات آمریکا درباره نجات یک کشتی تجاری از دست افراد مسلح در خلیج عدن ساختگی است.

البخیتی گفت: مکان کشتی که در قصه ساخته شده آمریکایی‌ها آمده است، مکان مناسبی برای توقیف کشتی نیست.

وی همچنین تاکید کرد: ما فقط کشتی‌های متعلق به رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهیم و به برخی کشورها درباره عواقب رهگیری موشک‌های نیروهای مسلح یمن هشدار می‌دهیم.

این اظهارات پس از آن بیان شد که خبرگزاری رویترز بامداد امروز به نقل از منابع آگاه مدعی شد کشتی توقیف شده در خلیج عدن توسط یک کشتی جنگی آمریکایی آزاد شده است.

این خبرگزاری به نقل از منابع آگاه نوشت که کشتی جنگی آمریکایی به درخواست کمک از سوی کشتی حامل مواد شیمیایی توقیف شده در خاورمیانه پاسخ داده و اکنون این کشتی در امن است.

یکشنبه شب یک مقام دفاعی آمریکا گفته بود که روز یکشنبه یک کشتی مرتبط با اسرائیل موسوم به «سنترال پارک» توسط افراد مسلح ناشناسی در خلیج عدن توقیف شده است.

سنترال پارک یک نفتکش کوچک ۲۰ هزار تنی، تحت مالکیت و مدیریت شرکت کشتی‌رانی زودیاک «Zodiac Maritime Ltd» است که متعلق به رژیم صهیونیستی بوده و مقر آن در لندن است.