واکنش انصارالله یمن به ادعای آمریکا درباره نجات کشتی تجاری اسرائیل

«محمد البخیتی»، عضو ارشد جنبش انصارالله یمن با اشاره به داستان‌پردازی آمریکا درباره نجات یک فروند کشتی تجاری رژیم صهیونیستی در خلیج عدن گفت که ایالات متحده داستان نجات یک کشتی تجاری صهیونیستی از دست افراد مسلح ناشناس در «خلیج عدن» را جعل کرد.

وی تأکید کرد که مکان کشتی تجاری که در این داستان ساختگی توضیح داده شده است، مناسب توقیف نیست.

البخیتی افزود: ما فقط کشتی‌های متعلق به رژیم صهیونیستی را هدف قرار می‌دهیم و به بقیه کشورها درباره عواقب رصد و حمله به نیروهای مسلح یمن هشدار می‌دهیم.

رسانه‌های عبری‌زبان مدعی شدند که یک نفتکش  رژیم صهیونیستی در سواحل یمن مورد حمله قرار گرفت.

روز گذشته شبکه خبری المیادین به نقل از منابع آگاه گزارش داد، موضوع کشتی صهیونیستی که گفته می‌شود در نزدیکی خلیج عدن تحت تصرف درآمده، «کاملاً مشکوک» است.

در این زمینه یک منبع نظامی یمن شامگاه یکشنبه به اسپوتنیک گفت، نیروی دریایی آمریکا عملیات فرود روی نفتکش «سنترال پارک» در آب‌های بین‌المللی انجام داد و توانست آن را آزاد کند.

فاکس نیوز نیز ادعاهای صهیونیست‌ها را دامن زده و به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد: نیروهای ارتش یمن شامگاه یکشنبه دو موشک بالستیک به سمت یک ناوشکن آمریکایی در خلیج عدن شلیک کردند.

فاکس نیوز به نقل از این دو مقام آمریکایی در ادامه قصه بافی خود علیه ارتش یمن ادعا کرد: «دو ناوشکن آمریکایی دو موشک را که نتوانستند به هدف اصابت کنند، ردیابی کردند، موشک‌ها در خلیج عدن فرود آمدند.»