شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#نمایندگان ایران#قهرمانی جهان

کوراش قهرمانی جهان| ۴ نقره و ۲ برنز برای نمایندگان ایران در روز نخست

کوراش قهرمانی جهان| 4 نقره و 2 برنز برای نمایندگان ایران در روز نخست

کاروان کوراش ایران در روز نخست مسابقات قهرمانی جهان در ترکمنستان به ۶ مدال دست یافت.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، مسابقات کوراش قهرمانی جهان به صورت رسمی از امروز (دوشنبه 6 آذرماه) در ترکمنستان آغاز شد و ملی‌پوشان ایران به 4 نقره و 2 برنز دست یافتند.

نتایج کامل روز نخست کاروان کوراش کشورمان به شرح زیر است:

* دنیا آقایی نماینده وزن 70- کیلوگرم زنان ایران در نخستین دیدار خود به مصاف "دلگادو" از کاستاریکا رفت و ضمن کسب برتری مقابل حریف خود، راهی دیدار نیمه‌نهایی شد. آقایی در مرحله نیمه‌نهایی "آچر سالیکوا" از قزاقستان را شکست داد و راهی فینال مسابقات قهرمانی جهان شد. وی در دیدار نهایی به مصاف "لوهوا" از ترکمنستان رفت و ضمن پذیرش شکست مقابل این ورزشکار به مدال نقره دست یافت.

* پردیس عیدی‌وندی نماینده وزن 57- کیلوگرم زنان ایران پس از استراحت در دور نخست، در مرحله دوم به مصاف "فلیپه" از جمهوری دموکراتیک کونگو رفت و حریف خود را ضربه کرد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در مرحله نیمه‌نهای به مصاف "آنایتوا" از ترکمنستان رفت و با کسب برتری مقابل این ورزشکار به دیدار نهایی راه یافت. او در فینال به مصاف "تهی بیچ" از ویتنام رفت و با قبول شکست مقابل این ورزشکار به مدال نقره رسید.

* حامد رشیدی نماینده وزن 100- کیلوگرم مردان ایران پس از استراحت در دور نخست، در مرحله دوم به مصاف "آست زوهودوف" از قزاقستان رفت و ضمن کسب برتری مقابل این ورزشکار راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف "روسلان" از ترکمنستان رفت و با یک نمایش زیبا مقابل حریف خود به برتری دست یافت و راهی دیدار نهایی این وزن شد. نماینده کشورمان در دیدار نهایی به مصاف "جمشید" از ازبکستان رفت و با قبول شکست مقابل این کوراش‌کار به مدال نقره دست یافت.

* ابوالفضل ترابی نماینده وزن 100+ کیلوگرم مردان ایران در نخستین دیدار خود به مصاف "پارماجت" از هند رفت و موفق شد مقابل این ورزشکار به برتری دست یابد و راهی مرحله بعدی شود. وی در مرحله دوم به مصاف "لی" از کره‌جنوبی رفت و ضمن کسب برتری مقابل این ورزشکار به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. نماینده کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی "خوراشید" از تاجیکستان را شکست داد و راهی دیدار فینال این دسته وزنی مسابقات کوراش قهرمانی جهان شد. ترابی در دیدار نهایی به مصاف "بایکاماروف" از ازبکستان رفت و با پذیرش شکست مقابل این ورزشکار به مدال نقره رسید.

* مسعود قوی‌بازو نماینده وزن 90- کیلوگرم مردان ایران در نخستین دیدار خود به مصاف "یوسف عزیز" از مصر رفت و موفق شد مقابل این ورزشکار به برتری دست یابد و راهی مرحله بعدی شود. وی در مرحله دوم این پیکارها با "پلانتارو" از فرانسه دیدار کرد و ضمن ضربه‌فنی کردن حریف خود، راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. نماینده کشورمان در این مرحله با "سنجر" از ترکمنستان دیدار کرد و با قبول شکست مقابل این ورزشکار به عنوان سومی مشترک مسابقات کوراش قهرمانی جهان دست یافت.

* طاهره آذرپیوند نماینده وزن 63- کیلوگرم زنان ایران در نخستین دیدار خود به مصاف "مروه" از ترکیه رفت و ضمن کسب برتری مقابل این حریف راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف "روزیکولوا" از ترکمنستان رفت و با ضمن پذیرش شکست مقابل این ورزشکار به عنوان سومی مشترک بسنده کرد.

در همین روز زهرا باغچقی در وزن 48- کیلوگرم و آرزو سلیمی در وزن 52- کیلوگرم با قبول شکست مقابل حریفان خود موفق به کسب مدال نشدند.

ترکیب تیم ملی کشورمان در دو بخش زنان و مردان به شرح زیر است:

بخش مردان:
وزن 60- کیلوگرم سعید طالبی نیا
وزن 66- کیلوگرم مجید وحید بریمانلو
وزن 73- کیلوگرم الیاس پاکدل
وزن 81- کیلوگرم رامین احمدزاده
وزن 90- کیلوگرم مسعود قوی بازو
وزن 100- کیلوگرم حامد رشیدی
وزن 100+ کیلوگرم ابوالفضل ترابی
الیاس علی اکبری سرمربی این تیم است

بخش زنان:
48- کیلوگرم زهرا باغچقی
52- کیلوگرم آرزو سیلمی
57- کیلوگرم پردیس عیدی وندی
63- کیلوگرم طاهره آذرپیوند
70- کیلوگرم دنیا آقایی
78- کیلوگرم صبا کرمعلی
87+ کیلوگرم فاطمه برمکی
محبوبه خورشیدی سرمربی این تیم است.

رقابت‌های سایر اوزان فردا (سه‌شنبه 7 آذرماه) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/