خرید و فروش این خانه‌ها غیرقانونی است/ مراقب باشید

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن غیرقانونی و ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: امتیاز نهضت ملی مسکن با نازل‌ترین قیمت بین ۱۷ تا ۲۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد که این امر تخلف قانونی است چرا که دولت زمین این طرح را به صورت رایگان به متقاضیان واگذار کرده و با نرخ ۱۸ درصد ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات به هر متقاضی پرداخت می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل افزود: ما به متقاضیان طرح ملی مسکن که بالغ بر ۲۳ هزار و ۹۲۴ نفر هستند هشدار می‌دهیم که از خرید و فروش خودداری کرده و اجازه دهند تا این طرح در مدت دو سال به مرحله اجرا و عملیاتی برسد.

حیدری گفت: ۹۰ درصد زمین برای ساخت نهضت ملی مسکن تأمین شده و تا یک ماه آینده ۲۰ درصد باقیمانده نیز تأمین خواهد شد.

وی بیان کرد: ساخت ۱۸ هزار واحد مسکن در اردبیل و ۴ هزار و ۳۰۰ واحد در سایر شهرستان‌های اردبیل شروع شده که این پروژه‌ها در مدت دو سال قرار است تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل اظهار کرد: از مجموع ۱۱۸ هزار نفر متقاضی ثبت نام شده طرح نهضت ملی مسکن در استان اردبیل شرایط ۴۲ هزار متقاضی به تائید نهایی رسید که از این تعداد تنها ۲۸ هزار و ۵۰۰ نفر اقدام به واریز وجه کرده اند.

حیدری ادامه داد: ۲۳ هزار نفر از این متقاضیان در شهر اردبیل و ۵ هزار واحد نیز در سایر شهرهای استان اردبیل در حال احداث است که در شهرک شهید سلیمانی ۶۴۵ هکتار زمین اختصاص یافته تا ساخت ۱۵ هزار واحد را برای متقاضیان شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار نفر از این متقاضیان به مرحله عقد قرارداد رسیده و هزینه پرداختی متقاضیان ۲۵۰ میلیون تومان و تسهیلات نیز ۵۵۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل به رعایت اصول فنی در طراحی و اجرای این پروژه‌ها با همکاری نظام مهندسی ساختمان اشاره کرد و گفت: سعی کردیم تا پروژه‌های نهضت ملی مسکن را به نام شهدا مزین کنیم که ۵۰۰ واحد از این واحدهای احداثی در طرح نهضت ملی تحویل خانواده‌ها شده است.