شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#حماس

حماس لیست گروه چهارم اسرا را تحویل اسرائیل داد/حضور شاخه نظامی حماس در زمان تحویل اسرا+ عکس

اقتصادنیوز: تل‌آویو فهرستی از اسامی اسرا را دریافت کرده که انتظار می‌رود در مرحله چهارم توافق تبادل اسرا با حماس آزاد شوند.
حماس لیست گروه چهارم اسرا را تحویل اسرائیل داد/حضور شاخه نظامی حماس در زمان تحویل اسرا+ عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،‌ این خبر در حالی منتشر شده که جنبش حماس لیستی شامل ۱۱ اسیر از جمله هشت کودک و سه زن را به اسرائیل تحویل داده که قرار است امروز در راستای سری چهارم و آخر مرحله معامله تبادل اسرا آزاد شوند.

گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که عصر دیروز یکشنبه ۱۳ اسیر اسرائیلی و سه اسیر تایلندی و روسی را به عنوان بخشی از سومین مرحله تبادل اسرا در سومین مرحله به صلیب سرخ تحویل داد.

62818265

براساس گزارش الجزیره، گردان‌های القسام سومین گروه از اسرای نزد خود را در میدان فلسطین در مرکز شهر غزه به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تحویل داد.

ویدئویی که توسط گردان‌های القسام منتشر شده، تحویل بازداشت شدگان در میدان فلسطین، معروف به «الساحه» را در حضور ده‌ها غیرنظامی فلسطینی و اعضای نقابدار جنبش حماس نشان می‌دهد.

بر اساس بیانیه‌های قبلی ارتش اسرائیل، منطقه‌ای که بازداشت شدگان تحویل داده شدند، یک منطقه جنگی در شمال دره غزه است.

القسام گروه سوم را برای اولین بار در این منطقه تحویل داد درحالیکه دسته اول و دوم از مناطق جنوبی غزه تحویل داده شدند.

توافق آتش‌بس شامل آزادی ۵۰ اسیر اسرائیلی از غزه، در ازای آزادی ۱۵۰ فلسطینی از زنداهای اشغالگر و ورود صدها کامیون حامل کمک‌های بشردوستانه، امدادی، پزشکی و سوخت به تمام مناطق نوار غزه است. آتش‌بس بشردوستانه تا امروز، دوشنبه ادامه دارد.

این در حالی است که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه از احتمال آزادی ۱۰ اسیر به ازای هر روز آتش‌بس اضافی در نوار غزه استقبال کرد.