دوم آذرماهوزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: متروی پرند هفته آینده به بهره برداری می رسد و تمام نواقص آن برطرف شده است. امروز نیزمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد که پنج شنبه هفته جاری ایستگاه متروی پرند افتتاح می شود.

 محسن هرمزی در جریان بررسی گزارش نظارتی ۶ ماهه پروژه های تملک دارایی سرمایه ای شهرداری تهران در سال ۱۴۰۲ با بیان اینکه شورا در این دوره همت را بر حوزه حمل و نقل گذاشت، اظهار کرد: محور ما تکمیل طرح های این حوزه بود بگونه ای که  در توسعه مترو  ۶ ایستگاه و ۲۹ کیلومتر را اجرایی کرده ایم و پنج ایستگاه به بهره برداری رسید و پنجشنبه هفته جاری نیز ایستگاه متروی پرند افتتاح می شود و ما تکلیف خود را در مترو انجام داده ایم و جلوتر از تکالیف هستیم.

هرمزی با اشاره به اینکه بر اساس کارشناسی ها قرار بر این شد اگر توانستیم از محل ارقامی که از سپاه طلب داریم، کارسازی انجام دهیم، گفت: بیش از سه هزار میلیارد تومان از مجموع مطالبات وصول شد و وارد کار شده ایم.

پس از انتشار این سخنان،روابط عمومی شرکت مترو تهران و حومه با ارسال نمابری به رسانه ها اعلام کرد: «محسن هرمزی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در توضیح خبر منتشره از سوی خبرگزاری ها مبنی بر افتتاح ایستگاه مترو پرند در روز پنجشنبه هفته جاری و توضیحات خود پیرامون آخرین وضعیت این پروژه در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران گفت : آنچه در جلسه صبح روز یکشنبه ۵ آذر ماه خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر تهران عنوان کردم ، این بود که آمادگی بهره برداری از ایستگاه مترو پرند ، حتی برای پنجشنبه هفته جاری هم وجود دارد و مقدمات و پیش نیازهای افتتاح پروژه تکمیل شده است ؛ منتهی برگزاری مراسم بهره‌برداری از این ایستگاه و ۱۹ کیلومتر مسیر ریلی احداث شده ، مستلزم انجام برخی هماهنگی های نهایی است و درصدد هستیم بهترین زمان ممکن را با توجه به جمیع جهات برای افتتاح این پروژه که ۱۸ سال از تاریخ شروع مطالعات آن می گذرد ، تعیین کنیم. در واقع آنچه بیان شد، لزوما به معنای بهره برداری از مترو پرند در روز پنجشنبه این هفته نیست و باید با دستگاه های اجرایی دیگر هم هماهنگی نهایی صورت پذیرد.»