شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#آمریکا#ثابت#غزه

سید هاشم صفی‌الدین: آنچه در غزه می‌بینیم اهمیت سلاح مقاومت در لبنان را ثابت می‌کند

رئیس شورای اجرایی حزب الله با اشاره به اینکه مقاومت پروژه آمریکا در غزه را ناکام گذاشت تاکید کرد که اتفاقات غزه، اهمیت سلاح مقاومت در لبنان را ثابت می‌کند و ما هرگز فلسطینی‌ها را تنها نمی‌گذاریم.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سید «هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله طی سخنانی اعلام کرد، برای درک پیشینه مقاومت در لبنان باید بدانیم که مقاومت لبنان محال است مقاومت در فلسطین و رزمندگان در غزه را رها کند.

سید هاشم صفی‌الدین در مراسم یادبود شهدای راه قدس گفت، اگر پروژه آمریکا در غزه پیروز می‌شد، اسکان آوارگان فلسطینی در کشورهای مختلف از جمله سوریه و لبنان و ... امری بدیهی بود و این پروژه اسکان آوارگان فلسطینی در دیگر کشورها تا زمانی که اشغالگری اسرائیل در فلسطین ادامه داشته باشد، همچنان وجود دارد.

وی افزود، آنچه که در غزه می‌بینیم اهمیت سلاح مقاومت در لبنان را ثابت می‌کند. ما زمانی که در مرزها با دشمن صهیونیستی می‌جنگیم، درحال انجام مسئولیت شرعی و ملی و دینی خود برای دفاع از لبنان و نه تنها دفاع از غزه هستیم و همه در آینده علت مشارکت ما در این نبرد را درک خواهند کرد. حضور ما در این جبهه درس‌های سختی به دشمن می‌دهد و رسانه‌های دشمن همچنان از ضربات بزرگ مجاهدین و سلاح‌های حزب‌الله علیه اسرائیل در این جنگ صحبت می‌کنند.

معاون رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در ادامه گفت، زمانی که سلاح مقاومت می‌تواند به طور دقیق اسرائیل را مورد هدف قرار دهد، این بدان معناست که این سلاح، لبنان را در برابر تجاوزات محافظت می‌کند. آنچه که رزمندگان مقاومت در جنوب لبنان انجام می‌دهند کاری بسیار مهم برای لبنان و غزه است و با وجود همه هزینه‌هایی که مردم غزه و ملت‌های ما داده‌اند و فداکاری‌های آنها، مقاومت تا پایان راه، گزینه مردم غزه و همه ملت‌های منطقه است.

سید صفی‌الدین تاکید کرد، حمایت مردم غزه از مقاومت، قدرت مضاعفی به مقاومت می‌دهد و امروز با شهادت نزدیک به 20 هزار نفر در غزه و ویرانی‌های بزرگی که اشغالگران در این منطقه به وجود آورده‌اند مسئولیت مقاومت بیشتر می‌شود. آنچه امروز در فلسطین رخ می‌دهد مقاومت ما را در کل منطقه تقویت می‌کند و قدرت آن را برای مقابله با دشمن اشغالگر افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/