شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#فلسطین#غزه

شیخ نعیم قاسم: امروز عصر مقاومت است/ اسرائیل مجبور به پذیرش آتش‌بس شد

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی بعد از ۵۰ روز کشتار در غزه به هیچ دستاوردی نرسید و مجبور به پذیرش آتش‌بس شد تاکید کرد امروز عصر مقاومت است و مردم فلسطین هرگز شکست نمی‌خورند و تسلیم نمی‌شوند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله طی سخنانی در مراسم یادبود شهید «عباس رعد» فرزند «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان اعلام کرد که شهید عباس، پسر رئیس فراکسیون حزب‌الله، نماینده الگوی رهبری مقاومت در لبنان و فلسطین و جمهوری اسلامی ایران است.

شیخ نعیم قاسم افزود، این مقاومت با فرزندان و کودکان و زنان خود و هرآنچه که دارد، هرگز شکست نمی‌خورد و پیروزی‌های متوالی رقم می‌زند که در راس آنها پیروزی غزه است.

وی تصریح کرد، ما اکنون در عصر مقاومت و پیروزی هستیم و اجازه نمی‌دهیم کشورهای استکباری و رژیم اشغالگر صهیونیستی، مرزها و مسیر آزادی ما را تعیین کنند. ما خواهان استقلال کامل کشورمان و آزادی کامل سرزمینمان تا آخرین وجب از خاک آن هستیم و گزینه‌های سیاسی ما با این روند منطبق است.

معاون دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد، عملیات طوفان الاقصی عملیاتی بزرگ و قاطع بود که موجودیت صهیونیستی را وارد باتلاقی عمیق کرد و نتایج آن در آینده نزدیک روشن خواهد شد. اسرائیل بعد از 50 روز جنایت و کشتار در غزه هیچ دستاوردی کسب نکرد. ملت مقتدر فلسطین، شرط‌بندی‌های اشغالگران در تحریک مردم ضد مقاومت را ناکام گذاشتند و این ملت هرگز شکست‌ نمی‌خورد.

این مقام حزب‌الله تصریح کرد، اگر پایداری مقاومت نبود، معامله تبادل اسرا انجام نمی‌شد و دیدیم که این روند طبق شروط حماس و مقاومت انجام گرفت و اسرائیل مجبور به پذیرش آتش‌بس شد. در این جنگ مقاومت هیچ آسیبی ندید و از قدرت آن کاسته نشد. مقاومت در لبنان و عراق و یمن همچنان در کنار مقاومت فلسطین است.

شیخ نعیم قاسم در ادامه گفت، این دستاورد بزرگ در طوفان الاقصی نشانه‌ای برای آینده خواهد بود مبنی بر اینکه مقاومت هرگز شکست نمی‌خورد. امروز مقاومت گزینه ما برای آزادی مسجدالاقصی و قدس و لبنان و کل منطقه از فشارهاست و هیچ بازگشتی به عقب وجود ندارد و ما برای این روند تصمیم می‌گیریم.

محمد رعد رئیس فراکسیون پارلمانی حزب‌الله نیز به نوبه خود در مراسم یادبود فرزندش اعلام کرد که امیدواریم شهادت «سراج» (عباس رعد) فرصتی برای اتحاد ملی جهت تحقق و تقویت امنیت، آزادی، کرامت و حاکمیت و قدرت کشورمان باشد.

بامداد پنجشنبه مقاومت اسلامی لبنان با انتشار بیانیه‌ای از شهادت 5 تن از رزمندگان این جنبش از جمله عباس محمد رعد «سراج» فرزند محمد رعد رئیس فراکسیون پارلمانی حزب‌الله در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان خبر داد.

مقاومت اسلامی لبنان با انتشار بیانیه‌ای مزین به آیه‌ای از قرآن کریم ، اعلام کرد: با افتخار و عزت هر چه بیشتر خبر به سوگ نشستن در شهادت «عباس محمد رعد» ملقب به «سراج» از اهالی شهرک جباع در جنوب لبنان را که در راه قدس به شهادت رسید؛ اعلام می‌داریم.

انتهای پیام/