شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#خبرنگار

فرح عمر راوی که خود تبدیل به روایت شد

این روزها اهالی رسانه در لبنان در غم از دست دادن فرح عمر خبرنگار جوان شبکه المیادین به سر می برند که هفته گذشته با شلیک مستقیم پهپاد صهیونیست به همراه ربیع معماری فیلمبردار این شبکه به شهادت رسید.

- اخبار بین الملل -

به گزارش سایت عربی تسنیم، فعالیت رسانه ای این روزها در جنوب لبنان با خطرات بسیار زیادی مواجهه است و فرح عمر و ربیع معماری به لیست بلند بالای شهدای اصحاب رسانه پس از عملیات طوفان الاقصی اضافه می شوند که رژیم صهیونیستی همچنان به مانند نوار غزه بدون رعایت قوانین بین المللی به حملات خود علیه خبرنگاران ادامه می دهد.

 

.

 

محمد زینانی یکی از تصویربردارانی که در جنوب لبنان حضور دارد و اولین شخصی بود که به محل شهادت تیم رسانه ای المیادین رسانده بود در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت:"فاصله ماشین‌ها با ما چند متر بود، چون می‌دانید، آنجا تحت نظر هست، به محل تصویربرداری رفتیم، می‌خواستیم فیلمبرداری کنیم و برگردیم، اما با کمال تاسف هدف گرفته شدند، متاسفانه دشمن صهیونیستی به قوانین بین المللی احترام نمی‌گذارد".

پیکر شهیدان فرح عمر و ربیع معماری در مراسمی با شکوه در ساختمان شبکه المیادین تشییع شدند، فضای مراسم آکنده از غم و اندوه اما اصرار بر ادامه راه آنها بود.
غسان بن جدو رئیس شبکه المیادین در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت:اوایل گزارشگری خود بود. به نظر من او به وظیفه خود عمل کرد، حالا او جا را برای دیگران خالی کرده تا به وظیفه خود و خواسته‌های او عمل کنند. او به آنچه می‌خواست رسید، اینکه نزد خدایش شهید برود. مصیبتی که به ما وارد شد، بخشی از کینه و دشمن بزرگ رژیم صهونیستی نسبت به خبرنگاران به طور عام و خبرنگاران مقاومت به طور خاص، به ویژه خبرنگاران شبکه المیادین است".

حسن عطیه از همکاران فرح عمر هم گفت:"فرح هم در دانشگاه و هم در محل کار از دوستان من بود، همیشه فردی با انرژی مثبت بود، این باعث می‌شد تا به آنچه برایش تلاش می‌کرد، برسد. او انرژی مثبت و شرافت کاری بود، او می‌گفت، این تلاش‌ها بود که او را به اینجا رساند و باعث شد، به این مرحله دست یابد".

پیکر فرح عمر پس از وداع با شکوه توسط همکاران و دوستان در زادگاهش شهرک مشغره در شرق لبنان به خاک سپرده شد.

فرح عمر و ربیع معماری آخرین شهدای اصحاب رسانه توسط صهیونیست ها نخواهند بود اما راه آنها و دیگر شهدای رسانه در به تصویر کشیدن جنایات صهیونیست ها ادامه خواهد داشت.

/انتهای پیام