شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#پلیس آگاهی

کلاهبرداری ۱۰ میلیارد تومانی از ۵۰۰ شهروند

شنبه ۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹

عامل کلاهبرداری از ۵۰۰ نفر از شهروندان امروز شنبه توسط پلیس آگاهی دستگیر شد.

امنیت سایبری

به گزارش همشهری آنلاین، سردار کارآگاه علی‌ ولی‌پور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت، امروز شنبه ۴ آذرماه ۱۴۰۲ از دستگیری یک کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: با وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان برنده شدن در قرعه کشی‌ میلیاردی موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: بنابرحساسیت موضوع، کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تحقیقات شبانه روزی را آغاز کرده و پی بردند که یک زن جوان با شیوه برنده شدن جایزه میلیاردی در قرعه‌کشی دست به اعمال مجرمانه زده و اقدام به کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی از ۵۰۰ شهروند کرده‌ است.

وی افزود: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین و روش‌های علمی هویت متهم را شناسایی کرده و در ادامه با اقدمات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه وی را در میدان شوش تهران ردیابی کردند.

سردار کارآگاه گودرزی تصریح کرد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم، با هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی در یک عملیات منسجم متهم را دستگیر و برای تحقیقات به اداره چهاردهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، گفت: متهم در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد برنده شدن در قرعه‌کشی میلیاردی از ۵۰۰ فرد در نقاط مختلف تهران اعتراف کرد.

سردار کارآگاه گودرزی در پایان خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت.