شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#فوتبال#فوتبال ایران

مدیر تیم آلومینیوم: افشاریان کاریزمای لازم را ندارد و نمی‌تواند داوری را جمع و جور کند

مدیر تیم آلومینیوم اراک، رئیس کمیته داوران را مقصر اصلی اشتباهات داوری فوتبال ایران می‌داند.

- اخبار ورزشی -

روح‌الله اصغری درباره تساوی یک - یک تیم فوتبال آلومینیوم اراک مقابل پیکان که با جنجال همراه بود، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: گل زودهنگام پیکان باعث شد شاکله تیم آلومینیوم از هم بپاشد. خطای مهدی لیموچی (بازیکن آلومینیوم) هم شدت کافی را نداشت که کارت قرمز بگیرد. صحنه گل ما در نیمه اول نیز مشهود بود و همه حاضران در ورزشگاه، از جمله داور و نماینده فدراسیون معتقد بودند گل آلومینیوم درست بود.

وی با اشاره به تصمیم جنجالی کمک داور مسابقه در مردود اعلام کردن گل سالم آلومینیوم بیان کرد: نمی‌دانم چرا کمک داور در آن صحنه لج‌بازی کرد. اگر از سیستم کمک داور ویدیویی (VAR) در فوتبال ایران استفاده می‌شد، جدول تغییر می‌کرد و تاکنون تیم‌های صدرنشین، امتیازات کمتری گرفته بودند. اشتباهات داوری خیلی به سود تیم‌های صدرنشین بوده است.

مدیر تیم آلومینیوم اراک، انتقادات خود را متوجه رئیس کمیته داوران کرد و اظهار داشت: این مسئله (اشتباهات داوری) به داوران برنمی‌گردد و من کمیته داوران را مقصر می‌دانم. کسی که کاریزما و شخصیت خاصی ندارد، نمی‌تواند تیم داوری خوبی انتخاب کند. خداداد افشاریان (رئیس کمیته داوران) کاریزما و شخصیت لازم را ندارد و نمی‌تواند سیستم داوری را جمع و جور کند.

اصغری به گلایه از شیوه انتخاب داوران برای دیدارها پرداخت و تصریح کرد: در سال‌های گذشته، همه اعضای تیم داوری یک مسابقه از یک استان انتخاب می‌شدند. همین مسئله سبب می‌شد آنها با یکدیگر هماهنگ‌تر باشند، اما حالا چهار داور از چهار شهر مختلف برای یک مسابقه انتخاب می‌کنند. آنها با اتوبوس یا خودروی شخصی به محل برگزاری مسابقه می‌آیند. وقتی برای داوران شخصیت قائل نشوند، همین اتفاقات هم می‌افتد.

وی درباره اقدام بازیکنان آلومینیوم در خروج از زمین و درگیری محمد ناصری دروازه‌بان پیکان با مربی تیم اراکی عنوان کرد: مربیان حریف مشکلی ایجاد نکردند و نیمکت‌نشینان ما به‌خاطر اشتباه داور عصبی بودند. دروازه‌بان پیکان قبلاً در آلومینیوم بازی می‌کرد و در آن زمان نباید جلو می‌آمد. هواداران به ما می‌گفتند بازی نکنید و اجازه بدهید بازی 3 بر صفر شود. برادر پیام حیدری یعنی بیژن حیدری هم در دیدار با ذوب‌آهن پنالتی اشتباه به ضرر ما گرفت که تبدیل به گل نشد.

مدیر تیم آلومینیوم با بیان اینکه شاگردان مجتبی حسینی داخل و خارج خانه از اشتباهات داوری لطمه می‌خورند، خاطرنشان کرد: پیام حیدری معتقد بود گل آلومینیوم صحیح است، اما کمک داور اصرار داشت که گل ما آفساید بود. داور، ناظر داوری و حتی نماینده فدراسیون فوتبال نیز از ما عذرخواهی کردند. ما بازی خوبی ارائه می‌کنیم و فقط اشتباهات داوری به ما ضربه می‌زند.

انتهای پیام/