شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#دیپلماسی

سلیمانی: دستگاه دیپلماسی پیگیر جنایات جنگی سران اسرائیل در دادگاه های بین المللی باشد

سلیمانی: دستگاه دیپلماسی پیگیر جنایات جنگی سران اسرائیل در دادگاه های بین المللی باشد

رئیس سازمان بسیج کشور گفت: دستگاه دیپلماسی درخواست داریم که پیگیر جنایات جنگی سران رژیم صهیونیستی در دادگاه های بین المللی باشد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج کشور صبح امروز جمعه پیش از خطبه نماز جمعه تهران، ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار داشت: شجره طیبه الهی بسیج از سوی امام خمینی (ره) تاسیس شد و این شجره در دوران دفاع مقدس منشا خدمات بزرگی بود و پس از دفاع مقدس رهبر انقلاب این شجره طیبه را توسعه دادند. منظومه فکری معظم له بر مبنای حضور مردم در همه نقش آفرینی ها و مردم سالاری ها بود.

وی افزود: بسیج بیش از سه دهه توسعه پیدا کرد و اعتلا آن ادامه دارد. در بیانیه گام دوم رهبر انقلاب دوره جدیدی برای بسیج تبیین شد. بسیج به عنوان یک تشکیلات انقلاب اسلامی و مردمی و پیش رونده برنامه اعتلای خود را تنظیم کرد و با تایید رهبر انقلاب در گام دوم در سراسر کشور ابلاغ شد.

رئیس سازمان بسیج کشور با اشاره به برنامه گام دوم بسیج، گفت: مساجد به عنوان محور این حرکت و مردم به عنوان نقش آفرین تعریف شده اند که در 22 هزار محله در سراسر کشور در حال اجراست و امیدوار هستیم با میدان داری مردم و با همه طرفیت های ملی، استانی و محلی این سازماندهی ها را به خوبی محقق کنیم که در نهایت منجر به تحقق مردمسالاری دینی و تحقق دولت اسلامی شود.

سلیمانی تصریح کرد: لذا مساجد باید کانون جوشش و حرکت جوانان و مردم باشد تا شاهد محله های مردم سالار باشیم.

وی ادامه داد: رویکردهایی در بسیج در رهنموده های رهبر انقلاب تبیین و ترسیم شده است که این رویکردها عبارت اند از: جهاد خدمت، جهاد امیدآفرین و جهاد تبیین است. این رویکردها در سراسرکشور برای تحقق آن ها برنامه ریزی صورت گرفته شده است. اکنون جهاد خدمت به عنوان یک گفتمان جدید مورد توجه قرار گرفته شده است. امروز از طرفیت های 52 هزار گروه جهادی در سراسر کشور استفاده می شود. همچنین طرح های عمرانی و برطرف کردن تنش های آبی و... از جنبه های مهم این رویکرد محسوب می شود. در موضوع امید آفرینی نیز همه اقشار بسیج مخصوصا بسیج دانشجویان، دانش آموزان و ... با برنامه های وسیع و گستردگی در همه ابعاد فرهنگی، علمی و فضای مجازی در حال تلاش هستند در کنار مردم در حل مشکلات نقش آفرینی کنند.

سلیمانی با بیان اینکه، بسیج به عنوان یک تشکیلات گسترده امید آفرین می تواند نقش آفرین باشد، بیان داشت: در جهاد تببین یک شبکه گسترده از فعالان تبیین و روشنگری به عنوان بسیجیان با دانش سازماندهی شده اند که با استفاده از رسانه و فضای مجازی در حال انجام این جهاد هستند که ثمر آن را می توان در انتخابات پیش رو شاهد بود.

رئیس سازمان بسیج کشور با اشاره به حوادث منطقه مخصوصا فلسطین اشغالی، تصریح کرد: این روزها ملت های جهان شاهد هستند که کشورهای استکباری و رژیم صهیونیستی دست به کشتار مردم مظلوم غزه می زنند. همانطور که  رهبر انقلاب فرمودند باید حماسه مردم فلسطین تبیین شود. یعنی هم اقتدار مردم غزه تبیین شود و هم مظلومیت آن ها نشان داده شود.

وی تاکید کرد: فلسطینیان در طوفان الاقصی توانستند رژیم صهیونیستی را متحمل یک شکست تمام عیار کنند و در این 50 روز توانستند در عرصه زمینی نیز این رژیم را شکست بدهند و  همچنین غول های رسانه ای را شکست دادند و نشان دادند که این رژیم چقدر ظالم و غاصب است.

سلیمانی در پایان گفت: از دستگاه دیپلماسی درخواست داریم که پیگیر جنایات جنگی سران رژیم صهیونیستی در دادگاه های بین المللی باشد.

انتهای پیام/