کلاهبرداری 20 میلیاردی در دادسرا تهران + جزئیات پرونده

به گزارش رکنا، حمید هداوند فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در پی اقدامات اطلاعاتی پلیس امنیت اقتصادی استان، یک شبکه گسترده کلاهبرداری از طریق پیش فروش خودرو در شهر کرج شناسایی شد.

وی افزود: در ادامه با متمرکز شدن کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان بر موضوع، مشخص شد که ۴ نفر از سر شبکه‌های این باند کلاهبرداری با راه‌اندازی چندین دفتر در استان های مختلف با مرکزیت استان البرز، با وعده پیش فروش خودرو با قیمت کارخانه اقدام به چاپ حواله‌های جعلی کرده و مبالغ هنگفتی را از تعداد قابل توجهی از شهروندان دریافت کرده اند.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: در بررسی‌های تکمیلی ۴ نفر از سرشبکه‌های این باند و ۵۲ نفر دیگر از اعضای این باند در سراسر کشور شناسایی و در عملیات‌های جداگانه دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه ارزش کلاهبرداری صورت گرفته در این پرونده بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود، تصریح کرد: تاکنون با هماهنگی مقام قضائی اموالی به ارزش ۳ هزار میلیارد ریال از متهمان شناسایی و توقیف شده است.

سردار هداوند با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۳ هزار مال باخته در خصوص این پرونده شناسایی شده است، اظهار داشت: متهمان با دریافت این مبالغ هنگفت از مال باختگان، در زمینه‌های مختلف به سرمایه‌گذاری و بعضاً اخلال در نظام اقتصادی کشور می‌پرداختند.

رشدترین مقام انتظامی استان البرز در پایان با بیان اینکه همه متهمان با تکمیل پرونده به دادسرا تحویل داده شدند، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ وجه به پیشنهادات اغوا کننده و غیر قابل معقول افراد توجه نکنند و در صورت مشاهده موارد مشابه، موضوع را به پلیس اعلام کنند.