شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#مجلس#مجلس خبرگان#غزه#نمایندگان مجلس

بیانیه مجلس خبرگان: مجامع بین المللی به پرونده جنایات جنگی غزه عادلانه رسیدگی کنند

بیانیه مجلس خبرگان: مجامع بین المللی به پرونده جنایات جنگی غزه عادلانه رسیدگی کنند

نمایندگان مجلس مجلس خبرگان رهبری در بیانیه‌ای خواستار رسیدگی عادلانه به پرونده جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه شدند.

- اخبار سیاسی -

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری در پایان دوازدهمین جلسه مشترک هیأت‌ رئیسه و کمیسیون‌های خود با صدور بیانیه‌ای، جنایات رژیم جعلی اسرائیل و کشتار مردم بی‌دفاع غزه را محکوم کرد.

 

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مجلس خبرگان رهبری با گرامیداشت هفته بسیج و تأکید بر ضرورت تشکیل هسته‌های مقاومت در تمامی جهان به دستور امام راحل در پیام تاریخی  2آذر 1367 و نیز تأکید بر پیوند حوزه و دانشگاه و توجه خاص به بسیج طلاب و دانشجویان به عنوان ضروری‌ترین تشکل ضمن همدردی با مردم مظلوم غزه اعلام می‌دارد که آنچه این روزها در سایه سکوت مدعیان دروغین حقوق بشر بر مردم مظلوم غزه به ویژه زنان و کودکان بی‌دفاع فلسطین، حتی بیماران و مجروحان بستری در بیمارستان‌ها، کادر درمان و خبرنگاران فلسطینی و غیر فلسطینی بر خلاف قواعد حقوقی می‌گذرد دل هر دردمندی را به درد می‌آورد.

تردیدی نیست که این جنایت ضد بشری بدون حمایت‌های آشکار و پنهان کشورهای غربی و سکوت برخی کشورهای سازشکار اسلامی، رقم نمی‌خورد، اما رژیم غاصب صهیونیستی که سال‌هاست با این جنایات ددمنشانه خو گرفته بی‌شک باید منتظر روزی باشد که تا سر در این باتلاق خودساخته فرو رود و جهانیان شاهد خواری و زبونی بیش از پیش این رژیم نژادپرست در برابر دستان خالی جوانان غیور فلسطینی باشند.

مجلس خبرگان رهبری، ضمن ارج نهادن به حرکت ارزشمند مجاهدان غیور فلسطینی علیه رژیم تروریستی و کودک‌کش صهیونیستی از تمام اقشار به ویژه جوانان و دانشگاهیان داخل و خارج کشور که در حمایت از مظلومین غزه در این مدت به میدان آمده صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نماید و از مسلمانان جهان می‌خواهد ضمن استمرار حمایت خود از مردم مظلوم غزه بر لزوم قطع روابط دولت‌های اسلامی با رژیم غاصب صهیونیستی اصرار ورزند. از مجامع بین‌المللی و کیفری نیز مصرانه خواستار تشکیل پرونده برای جنایتکاران جنگی و عوامل نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه و محاکمه عادلانه و معرفی آنان به افکار عمومی که باعث شرمساری شدید اخلاقی جامعه بشری شده‌اند، هستیم.

در پایان از تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری در حمایت از آرمان فلسطین در دهه‌های متوالی به ویژه تدبیر ارزشمند معظم‌له در حوادث غزه و نیز تلاش‌های دیپلماتیک دولت محترم، صمیمانه تشکر و تقدیر نموده و از خداوند بزرگ مزید توفیقات معظم‌له را مسألت داریم.

پایان پیام/