شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#تهران#ایران

فراهم کردن مقدمات برگزاری اجلاس وزرای حمل و نقل کریدور شمال به جنوب در تهران

فراهم کردن مقدمات برگزاری اجلاس وزرای حمل و نقل کریدور شمال به جنوب در تهران

جمهوری اسلامی ایران به عنوان امین کریدور شمال-جنوب، مقدمات برگزاری اجلاس وزرای حمل و نقل این کریدور را در آینده نزدیک در تهران فراهم می‌کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، هشتمین نشست «کارگروه ملی دیپلماسی حمل و نقل و ترانزیت» به ریاست مهدی صفری، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه و با حضور نمایندگان وزارتخانه‌ها و سازمان‌های ذیربط از جمله وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، کشور، نفت، سازمان برنامه و بودجه، گمرک جمهوری اسلامی ایران، بیمه مرکزی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی کشوری، کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران، مرکز پژوهش‌های مجلس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در روز چهارشنبه اول آذرماه 1402 در وزارت امور خارجه برگزار گردید. 

دستور کار این جلسه، بررسی آخرین تحولات حمل و نقل و ترانزیت منطقه و هماهنگی درخصوص اقدامات آتی بود.

 در ابتدای جلسه، مهدی صفری به آخرین تحولات پروژه‌های کریدور شمال-جنوب از جمله راه آهن رشت-آستارا و همچنین راه آهن شلمچه-بصره و بندر چابهار اشاره نمود و در ادامه نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به ارائه گزارش درخصوص پروژه‌های منطقه قفقاز پرداختند.

صدور کارت سوخت برای ناوگان حمل و نقل خارجی و بازتاب مثبت این اقدام در کشورهای منطقه، انجام مقدمات پل جدید آستارا، آغاز عملیات جاده آغ بند به جلفا، همکاری با چین در کریدور شرق به غرب، افزایش ورود قطارهای باری روسیه به ایران، توسعه تجهیزات بندر چابهار توسط کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران و سایر موضوعات ترانزیتی نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان مقرر گردید جمهوری اسلامی ایران به عنوان امین کریدور شمال-جنوب، مقدمات برگزاری اجلاس وزرای حمل و نقل این کریدور را در آینده نزدیک در تهران فراهم نماید.

انتهای پیام/