شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#پاکستان#توافق ایران

توافق ایران و پاکستان برای تقویت روابط تجاری

توافق ایران و پاکستان برای تقویت روابط تجاری

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پیشاور و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع سرحد پاکستان (SCCI) طی دیداری در این شهر بر سر تقویت روابط تجاری دوکشور توافق کردند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اکسپرس تریبیون، علی بنفشه خواه، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پیشاور با فؤاد اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع سرحد پاکستان (SCCI) روز دوشنبه در محل این اتاق بازرگانی دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، سرکنسول ایران و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع سرحد توافق کردند به منظور نزدیک کردن جامعه تجاری دوکشور به یکدیگر و ایجاد ساختار تعرفه‌های برابر، چندین دور نشست آنلاین برگزار کنند.

در این دیدار، اسحاق بر لزوم تجارت با پول ملی و امضای قراردادهای تجارت آزاد با ایران، افغانستان و چین تاکید کرد.

وی همچنین در سخنان خود در خصوص تفاهم نامه امضا شده میان این اتاق بازرگانی و اتاق بازرگانی مشهد بر لزوم اجرای این تفاهم نامه تاکید کرد.

پیش از این، هادی طالبیان مقدم، مدیرکل آسیای جنوبی سازمان توسعه تجارت ایران طی اظهاراتی اعلام کرده بود که انتظار می‌رود تجارت میان ایران و پاکستان تا یک سال آینده 15 تا 20 درصد افزایش یابد.

وی تاکید کرد که این امر از طریق راهکار‌های مختلفی مانند تجارت ترجیحی و آزاد و تهاتر قابل انجام است.

مدیرکل آسیای جنوبی سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد: میزان تجارت ایران و پاکستان 2.3 تا 2.4 میلیارد دلار در سال است که میزان صادرات ایران به پاکستان 1.5 میلیارد دلار و مابقی آن سهم  پاکستان است.

انتهای پیام/