شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#فوتبال#ازبکستان#قلعه نویی#نیمه اول

تساوی ایران -ازبکستان با زد و خورد فوتبال در دو نیمه متفاوت | ۳ امتیاز از چنگ ایران پرید!

سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۸

شاگردان قلعه نویی در حالی که در نیمه اول ۲ بر صفر برابر ازبکستان پیش افتاده بودند در نیمه دوم بازی را با تساوی عوض کردند.

ایران

به گزارش همشهری آنلاین دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و ازبکستان از ساعت ۱۶:۳۰ امروز سه شنبه در هفته دوم مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ در ورزشگاه بنیادکار شهر ازبکستان برگزار شد که این بازی در نهایت با تساوی دو بر دو به پایان رسید. این در حالی است که تیم ملی ایران در نیمه اول با دو گل پیش افتاده بود و به نظر می رسد 3 امتیاز راحتی را در خانه رقیب خواهد گرفت.

رامین رضائیان (۱۶) و مهدی طارمی (۳۸) برای ایران در این بازی گلزنی کردند.

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضائیان، حسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی، مهدی ترابی، سعید عزت اللهی، محمد محبی، سامان قدوس (۴۳- علی کریمی)، مهدی طارمی و سردار آزمون در این دیدار برای تیم ملی ایران بازی کردند.

دقایق حساس

دقیقه ۲

ضربه الدور شاهمرادف از پس از دفع ناقص شجاع خلیل زاده به آرامی از کنار دروازه ایران بیرون رفت.


دقیقه ۸

پاس در عمق مهدی ترابی به مهدی طارمی رسید و در شرایطی که او در تقابل با یوسوپوف روی زمین افتاد اما داور اعتقادی به اعلام پنالتی روی مهاجم ایران نداشت. این موضوع با اعتراض بازیکنان ایران به محمد عبدالله همراه شد.


دقیقه ۱۴

روی کار تیمی ایران پاس ترابی به طارمی رسید و در ادامه او نیز آزمون را به توپ رساند تا او با یک پاس دقیق رامین رضاییان را در موقعیت شوتزنی از زاویه بسته قرار داد که در نهایت ضربه دفاع راست تیم کشورمان با اشتباه یوسوپوف به گل اول شاگردان قلعه‌نویی تبدیل شد.

دقیقه ۲۷

ضربه شوکوروف پس از یک و دو با شاهمرادف از بالای دروازه ایران عبور کرد.


دقیقه ۳۶

ضربه محکم کنعانی‌زادگان با اختلاف زیاد از روی دروازه ازبکستان رد شد.


دقیقه ۳۸

توپ ربایی سامان قدوس از شوکوروف با پاس در عمق او به طارمی همراه شد تا این بازیکن با یک ضربه بغل پای چپ گل دوم کشورمان را وارد دروازه ازبک‌ها کند.