شهرخبر

کلاهبرداری ۹۳۰ میلیونی در پی باز کردن لینک جعلی سامانه ثنا

صد آنلاین | رئیس پلیس فتا استان کرمان از شناسایی۲متهم فرا استانی که با ترفند ارسال لینک جعلی سامانه ثنا اقدام به برداشت غیرمجاز ۹۳۰ میلیون از حساب یک شهروند کرمانی کرده بودند، خبر داد.

به گزارش صد آنلاین ، رضایی اظهار کرد: در پی طرح شکایت یک شهروند مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی‌اش، مشخص شد فرد کلاهبردار با ارسال لینک جعلی سامانه ثنا از ضعف آگاهی مالباخته سوء استفاده و با نصب بدافزار در تلفن همراهش به اطلاعات بانکی او دسترسی و از حساب بانکی وی ۹۳۰ میلیون ریال برداشت اینترنتی کرده است.

 

 

 


رئیس پلیس فتا استان کرمان افزود: در این راستا با پیگیری‌های تخصصی کارشناسان پلیس فتا هویت متهم شناسایی و با ردگیری‌های بعدی در یکی از استان‌های همجوار شناسایی و با اخذ نیابت قضائی به همراه همدستش دستگیر شد.

 رضایی با اشاره به اینکه پیامک‌های سازمانی و رسمی از سرشماره‌های معتبر ارسال می‌شوند، گفت: کاربران به هیچ عنوان لینک‌هایی که از طریق سرشماره،های ناشناس و شخصی ارسال شده را باز و دنبال نکنند و چنانچه با مسائل خاص و موارد مشکوکی در حوزه استفاده از فضای مجازی روبه‌رو شدند، با پلیس فتا از طریق شماره 096380 تماس بگیرند.

4461/ب